آجاک - acak آینده پژوهی

با ماسك و دستكش فرد مبتلا به كرونا چه كنیم؟

با ماسك و دستكش فرد مبتلا به كرونا چه كنیم؟

به گزارش آجاك محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران معتقدند با عنایت به شواهد موجود سفارش ای برای لزوم دور انداختن فوری ماسك فرد بیمار در خارج از خانه وجود ندارد. باید دستمال كاغذی یا دستكش و ماسكی كه در خانه توسط فرد بیمار یا مشكوك به بیماری استفاده می شود را در كیسه ای جدا از زباله های عادی قرار داده و سپس آنرا محكم بسته و به سطل زباله منتقل كرد تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا ماسک و دستکش استفاده شده توسط فرد مبتلا به کووید-۱۹ باید خارج از خانه دور انداخته شود یا خیر؟
آنها می گویند: بر طبق اعلام مرکز کنترل جلوگیری از بیماری های آمریکا، زباله های تولید شده توسط مبتلایان به کووید-۱۹( شامل دستکش، دستمال کاغذی و ماسک) مانند زباله های تولید شده توسط سایر مبتلایان به بیماری های عفونی بوده و نوعی زباله بیمارستانی محسوب می شوند و مردم باید از سفارش های بهداشتی خاصی که متخصصان برای دفع صحیح ماسک و دستکش های استفاده شده در نظر گرفته اند پیروی کنند.
در وهله اول باید به این نکته توجه گردد که دستکش ها و ماسک های استفاده شده توسط بیماران نباید به شکل مستقیم در سطل ها و مخازن زباله کنار خیابان ها انداخته شود. این زباله ها باید طبق دستورالعمل های عرضه شده توسط مراکز بهداشتی دور انداخته شوند، تا افراد مسئول حمل و جابه جایی و همینطور بازیافت زباله در معرض آلودگی قرار نگیرند.
طبق سفارش های مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری اروپا، یک کیسه زباله جداگانه باید در اتاق بیمار قرار بگیرد. دستمال کاغذی و ماسک بعد از استفاده بایستی بلافاصله در این کیسه زباله انداخته شوند.
کیسه زباله پیش از خارج شدن از اتاق بیمار بایستی محکم بسته شود و به صورت مداوم تعویض شود. هیچ وقت نباید کیسه زباله موجود در اتاق بیمار را در یک کیسه دیگر خالی کرد. اگر چند کیسه زباله پر شده در اتاق بیمار وجود دارد، همه آنها می توانند با هم در یک کیسه زباله تمیز قرار گیرند.
این کیسه های بسته شده می توانند در سطل زباله معمولی انداخته شوند. هم اکنون، هیچگونه احتیاط خاصی برای دفع این کیسه ها وجود ندارد و طبق قوانین عادی و جاری مربوط به دفع پسماندها به آنها پرداخته می شود.
بعد از جابه جا کردن کیسه ها، شستن کامل دست ها با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی کننده های حاوی الکل لزوم دارد.
1399/04/18
13:41:35
5.0 /5
1721
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی