آجاک - acak آینده پژوهی
معاون توسعه صندوق نوآوری:

۵ هزار شركت دانش بنیان در كشور فعالیت می نمایند

۵ هزار شركت دانش بنیان در كشور فعالیت می نمایند

معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی از تشكیل و فعالیت بیش از 5 هزار شركت دانش بنیان در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: ایران برمبنای توانمندی های این شركت ها، آمادگی همكاری فناورانه و اقتصادی با كشورهای دیگر را دارد.


سیاوش ملکی فر روز چهارشنبه در اولین رویداد بین المللی مجازی ارائه نیازهای فناورانه بین شرکت های ایرانی و قرقیزستانی، اضافه کرد: ایران در ۱۰ سال قبل قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان را با هدف حمایت و پشتیبانی از شرکت های فناور مصوب کرد و نتیجه این اقدام فعال شدن بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور است.
این رویداد با حضور سعید خزاری سفیر ایران در جمهوری قرقیزستان، آواز بیک عبدالرزاق سفیر جمهوری قرقیزستان در ایران درحال برگزاری است.
وی بیان کرد: این شرکت ها پتانسیل های قابل توجهی در دنیای صنعت و فناوری در حوزه های مختلف خصوصاً در زمینه های زیست فناوری و کشاورزی دارند. ایران برمبنای توانمندی های این شرکت ها، آمادگی همکاری فناورانه و اقتصادی با کشورهای دیگر را دارد.
ملکی فر با اشاره به راه اندازی دفتر صادراتی ایران در بیشکک قرقیزستان، گفت: این دفتر تلاش می کند همکاری میان دو کشور را تسهیل و تسریع کند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی هدف از برگزاری این وبینار را شناسایی و شناساندن توانمندی های شرکت های طرفین به یکدیگر بیان کرد و اضافه کرد: برگزاری این جلسه نه نخستین و نه آخرین نشست میان ایران و قرفیزستان است و امید است چنین نشست هایی در سایر حوزه ها نیز اجرا شود.
ملکی فر بیان کرد: بر این اساس تلاش خواهیم کرد از شرکت های فناور برای تقویت همکاریهای طرفین حمایت نماییم.
در این وبینار توانمندی ۶ شرکت دانش بنیان ایرانی در زمینه کشاورزی به طرف های قرقیزستانی معرفی گردید.


1399/04/13
22:39:18
5.0 /5
1664
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی