آجاک - acak آینده پژوهی
در یك شركت دانش بنیان؛

دستگاه نازل سی ان جی برای توزیع حامل های انرژی گازی تولید شد

دستگاه نازل سی ان جی برای توزیع حامل های انرژی گازی تولید شد

آجاك: یك شركت دانش بنیان دستگاه نازل سی ان جی را برای توزیع حامل های انرژی گازی به تولید رساند.به گزارش آجاک به نقل از معاونت علمی و فناوری، دستگاه نازل «سی ان جی» همچون تجهیزات بسیار ضروری برای توزیع حامل های انرژی گازی در سطح کشور است. این دستگاه از طرف چند شرکت محدود بین المللی تولید می شود و یک شرکت دانش بنیان توانست با بومی سازی آن، نیاز کشور به این دستگاه را مرتفع سازد.
محمدرضا خیرابی شبستری رئیس هیئت مدیر شرکت دانش بنیان در این زمینه اظهار داشت: در جایگاه های سوخت سی ان جی روی سکوی سوخت گیری یک دستگاه دیسپنسر وجود دارد و مجموعه نازل سی ان جی، کار انتقال سوخت از این دستگاه به خودرو را بر عهده دارد. این دستگاه توسط چند شرکت محدود آمریکایی و اروپای تولید می شود و آنها از فروش دستگاه و فروش قطعات و خدمات بعد از فروش به ما خودداری می کردند. بنا بر این بحث تعمیر این تجهیزات در بعضی کارگاه های غیر مجاز و غیراستاندارد انجام می شد و همین موضوع خود مشکل ساز شده بود.
رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان اضافه کرد: بر این اساس، این شرکت دانش بنیان، کار نمونه سازی را در یکی از کشورهای اروپایی به پایان رساند و سپس کار تولید یک محصول ایرانی را در مجموعه پارک پردیس معاونت علمی شروع کرد.
وی بیان کرد: این محصول ایرانی به مرحله تولید تجاری رسید و هم اکنون این شرکت توان تامین نیاز داخل در این عرصه را دارد. همین طور کلیه قطعات و خدمات بعد از فروش نیز توسط شرکت در داخل عرضه می شود و همین موضوع خود پاسخی فناورانه برای یک نیاز را فراهم نمود.
خیرابی افزود: قبل از این شرکت های خارجی حتی از ارسال قطعات یدکی لازم برای تعمیر این دستگاه به ایران نیز خود‎داری می کردند. اما هم اکنون این شرکت دانش بنیان، علاوه بر گارانتی محصول، گارانتی تعمیر نیز ارائه می کند. یعنی بعد از تعمیر اگر محصول بلافاصله به تعمیر نیاز داشت و یا تعمیر کارآمد نبود، این دستگاه به صورت رایگان مجدداً عیب یابی و تعمیر می شود.
وی اظهار داشت: با توجه به این که چند شرکت محدود در دنیا این دستگاه را تولید می کنند، می توان مقایسه کرد و متوجه شد که این یک دستگاه کاملاً ایرانی است و با قیمتی بمراتب کمتر از نمونه مشابه خارجی در داخل کشور تولید می شود. در حال این مجموعه دانش بنیان مشغول کار روی نمونه های برای تولید در آینده است و اقدامات قابل توجهی در حوزه CNG و کنترل های التراسونیک انجام داده است که بعد از اختتام مراحل آزمایشگاهی به تولید انبوه خواهد رسید.


منبع:

1399/03/28
22:09:04
5.0 /5
1860
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی