آجاک - acak آینده پژوهی

داروی ضدسرطان حاوی نانوذرات لیپیدی آزمایش می شود

داروی ضدسرطان حاوی نانوذرات لیپیدی آزمایش می شود

آجاك: یكی از شركت های توسعه دهنده داروی ضدسرطان با بهره گیری از نانوذرات لیپیدی، مقرر است نخستین آزمون های انسانی را روی چند داوطلب مبتلا به تومور صلب سرطانی در اروپا و آمریكا انجام دهد.به گزارش آجاک به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت اینترنا تکنولوژیز (InteRNA Technologies) اعلام نمود که این شرکت موفق به دریافت مجوز برای شروع فاز اول کارآزمایی بالینی روی داروی میکرو RNA موسوم به INT-۱B۳ شده است. این دارو برای از بین بردن تومورهای صلب پیشرفته آزمایش خواهد شد.
INT-۱B۳ یک نانوذره لیپیدی بوده که با miR-۱۳۹۳a-۳p اصلاح شیمیایی شده است. این داور با تجویز سیستماتیک می تواند وارد سلول های سرطانی شود. باتوجه به انتشار ویروس کرونا، کارآزمایی بالینی روی این دارو به تاخیر افتاده است و الان پیش بینی می شود که شروع کارآزمایی به نیمه دوم سال ۲۰۲۰ موکول گردد. این شرکت مقرر است بعد از آغاز رسمی کارآزمایی بالینی اطلاعات انتشار یافته را به روزرسانی کند.
INT-۱B۳ یک رویکرد ضدسرطانی است که پتانسیل بالایی برای درمان سرطان دارد، این دارو قادر می باشد روی سلول های سرطانی اثر مستقیم گذاشته، بطوریکه با تحت تاثیر قرار دادن خاصیت سرکوب گر سیستم ایمنی تومور، سبب فعال شدن سیستم ایمنی ضد تومور سرطانی شود.
در این کارآزمایی بالینی مقرر است دوزهای مختلف دارو موردآزمایش قرار گیرد و میزان دوز به مرور افزایش یابد تا در نهایت میزان ایمنی دارویی و تاثیرات دینامیکی دارو و همین طور تاثیر اولیه INT-۱B۳ روی بیماران دارای تومور پیشرفته بررسی شود.
انتظار می رود که در این پروژه از ۸۰ بیمار در ۱۲ مرکز بالینی در آمریکا و اروپا استفاده گردد. بخش اول این کارآزمایی در کشور هلند و بلژیک انجام می شود که برای این کار مقرر است ۳۰ داوطلب ثبت نام کنند، کسانی که از تومور صلب رنج می برند.
روئل شوپولد، مدیرعامل شرکت اینترنا تکنولوژیز می گوید: ماهیت چند هدفی میرکوRNA نشان میدهد که این رویکرد جدیدی برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های سرطان است. این داور به صورت هم زمان چند مسیر زیست شیمیایی را در تومور هدف قرار می دهد. باتوجه به پتانسیل های درمانی میکروRNA، درک ما از مکانیسم اساسی عملکرد INT-۱B۳ در این پروژه افزایش یافته و تشخیص حامل رهایش دارو بعنوان یکی از اهداف این پروژه خواهد بود. در نهایت ما به دنبال ارائه یک گزینه اصلی برای درمان سرطان هستیم.


منبع:

1399/03/28
12:40:36
5.0 /5
1832
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی