آجاک - acak آینده پژوهی

تمدید دسترسی مجانی به پایگاه های اطلاعاتی رایسست

تمدید دسترسی مجانی به پایگاه های اطلاعاتی رایسست

به گزارش آجاك دسترسی مجانی به پایگاه های اطلاعاتی مركز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(رایسست) تا آخر تیرماه تمدید گردید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری اعلام نموده است که امکان دانلود مجانی مقالات پایگاه های اطلاعات علمی تا آخر تیرماه فراهم است.
این مرکز اسفند سال قبل با صدور اطلاعیه ای اعلام نموده بود با هدف ایفای نقشی هرچند کوچک در شرایط خاص پیش آمده، دسترسی به صورت مجازی به منابع اطلاعات علمی تمام متن این مرکز، برای اساتید، پژوهشگران، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سایر هموطنان گرامی، به مدت ۲ ماه (بدون احتیاج به کد شناسایی و کلمه عبور) خواهد بود تا جامعه علمی کشور بدون رجوع حضوری، نسبت به تأمین اطلاعات علمی مورد نیاز خود اقدام نمایند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، رایسست از آغاز فعالیت خود پایگاه های اطلاعاتی مختلفی را تأسیس کرده است که هر کدام از این پایگاه ها می تواند بخشی از نیازهای اطلاعاتی کاربران را تأمین کند. در این پایگاه ها امکان دسترسی به متن کامل مقالات مجلات علمی و پژوهشی، علمی ترویجی، مجموعه مقالات کنفرانس ها و همایشهای علمی، کتاب های لاتین و فارسی، چکیده طرح های تحقیقاتی کاربردی، رساله های انگلیسی و فارسی، مجموعه استانداردهای جهانی و سایر اطلاعات از قبیل مقالات روزنامه ها و... در تمام حوزه های موضوعی و به زبان های مختلف فارسی، لاتین و عربی از راه حضوری و غیر حضوری فراهم گشته است. همینطور رایسست می تواند سایر مدارک علمی موجود در پایگاه های معتبر علمی سراسر دنیا را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار دهد.
منبع:

1399/03/24
14:02:53
5.0 /5
1864
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی