آجاک - acak آینده پژوهی

رکوردشکنی خیره کننده ژاپنی ها

رکوردشکنی خیره کننده ژاپنی ها

آجاک: مؤسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات ژاپن (NICT) با همکاری مؤسسات دیگر توانسته با کابل های فیبر نوری موجود به انتقال داده با سرعت 402 ترابیت برثانیه نائل شود که رکورد جدیدی در این شمرده می شود.به گزارش آجاک، NICT و شرکای آن در آزمایش خود سیستمی را با پهنای باند ۳۷ هرتز توسعه داده اند که از ۱۵۰۵ کانال در طول ۵۰ کیلومتر کابل فیبر نوری تشکیل شده است. آنها برای دستیابی به سرعت بی سابقه ۴۰۲ ترابیت برثانیه (معادل ۴۰۲هزار گیگابیت بر ثانیه یا ۴۰۲ میلیون مگابیت بر ثانیه) از شش نوع تقویت کننده و یک اکولایزر نوری کمک گرفته اند.

به نقل از دیجیاتو، هرچند تا ارائه اینترنت دارای سرعت ترابیتی به مصرف کنندگان فاصله بسیاری وجود دارد اما نکته ای که موجب می شود دستاورد دانشمندان ژاپنی چشمگیرتر شود، آنست که این مهم با فناوری فیبر نوری موجود در جهان به دست آمده است.دستاورد پژوهشگران ژاپنی، بیش از ۲۵ درصد سریع تر از رکورد قبلی (۳۲۱ ترابیت برثانیه) است و همین طور پهنای باند قابل استفاده برای انتقال در این روش تا ۳۵ درصد افزوده شده است.

محققان باور دارند رویکرد آنها می تواند وعده هایی را که در حوزه ارائه خدمات پرسرعت «فراتر از ۵G» ارائه شده است، عملی کند. در حقیقت با بهره گیری از این تکنیک جدید در سراسر شبکه های فیبر مستقر، ارائه دهندگان خدمات اینترنت می توانند سرعت انتقال داده و طول عمر زیرساخت هایشان را بالا برند.

البته می توان انتظار داشت استقرار این تکنیک در خدمات موجود احیانا هزینه زیادی داشته باشد اما نتایج این تحقیق پتانسیل کامل فیبرهای نوری را به خوبی نشان می دهند.
۵۴۵۴منبع:

1403/04/10
09:23:14
0.0 /5
135
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی