آجاک - acak آینده پژوهی

چین با این سلاح موج وحشت می سازد، عکس

چین با این سلاح موج وحشت می سازد، عکس

آجاک: پژوهشگران در چین یک توپ مایکروویو ترسناک ساخته اند که می تواند ماهواره ها را با امواجی 68، 000 برابر قویتر از میدان مغناطیسی زمین نابود کند.


به گزارش آجاک، این سلاح ترسناک توسط چهار موتور استیرلینگ (Stirling) تقویت شده و گفته می شود که می توان آنرا در پشت یک کامیون نصب کرد، در شرایطی که این کشور آسیای شرقی درحال به رخ کشیدن قدرت نظامی خود است.
خواص خنک کنندگی موتورهای استیرلینگ قدرت این سلاح مایکروویو توانمند را افزایش خواهد داد و آزمایش ها نشان میدهد که این سلاح تنها یک پنجم انرژی سیستم های دیگر را مصرف می کند.
طبق گزارش روزیاتو، چین در گذشته مدلهای مشابهی ساخته اما هیچ کدام از آنها این نوع انرژی را تولید نمی کردند و بطور قطع هیچ کدام از آنها توانایی فعالیت مداوم به مدت ۴ ساعت را ندارند. اگر این گزارش ها صحت داشته باشند، سلاح مایکروویو (HPM) پرقدرت چین نخستین سلاحی خواهد بود که از فناوری موتور استیرلینگ استفاده می نماید و عموم مردم از ساخت آن باخبر می شوند.
بگفته تیم پروژه که توسط دانشمند مهندسی الکترونیک به نام ژو سه رهبری می شود، HPM دارای یک میدان مغناطیسی پیوسته و حالت پایدار با قدرت ۶۸، ۰۰۰ برابر قویتر از زمین است.
به بیان بهتر، این قدرت نزدیک به نیمی از قدرت میدان مغناطیسی است که می تواند توسط برخورددهنده بزرگ هادرونی (LHC) در اروپا – بزرگ ترین و پرانرژی ترین برخورددهنده ذرات جهان – تولید می شود.


1402/11/22
15:02:30
0.0 /5
330
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی