آجاک - acak آینده پژوهی
پس از ۱۹ ساعت؛

فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند

فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند

آجاك: فضانوردانی كه با كپسول كرو دراگون به فضا ارسال شده بودند، بعد از 19 ساعت به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند. آنها احیانا یك تا 4 ماه در این ایستگاه اقامت می كنند.به گزارش آجاک به نقل از آسوشیتدپرس، فضانوردانی که با کپسول کرو دراگون به فضا ارسال شده بودند، بعد از ۱۹ ساعت به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند.
این فضانوردان (داگلاس هارلی و باب بنکن) شب گذشته همراه کپسول اسپیس ایکس از مقر فضایی کندی در ایالت فلوریدا آمریکا به فضا پرتاب شدند. کپسول کرو دراگون بعد از رسیدن به مقصد بطور اتوماتیک به ایستگاه فضایی بین المللی نزدیک و به آن متصل شد.
این اولین باری است که یک کپسول ساخته شده در شرکت خصوصی، فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی برده است. علاوه بر آن طی این عملیات، برای اولین بار بعد از ۱۰ سال، فضانوردان از خاک آمریکا به فضا ارسال شدند.
ناسا هنوز اعلام نکرده هارلی و بنکن چه مدت در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت می کنند. اما تخمین زده می شود مدت اقامت آنان در این ایستگاه یک تا ۴ ماه باشد.
هارلی و بنکن در مدت اقامتشان در فضا، همراه ۳ خدمه دیگر ایستگاه فضایی بین المللی آزمایش هایی انجام می دهند و احیانا در پیاده روی های فضایی برای نصب باتری های جدید ایستگاه نیز مشارکت کنند.


منبع:

1399/03/12
12:21:26
5.0 /5
2055
تگها: شركت
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی