آجاک - acak آینده پژوهی

تنها انسانی که در ماه دفن شده است!، عکس

تنها انسانی که در ماه دفن شده است!، عکس

به گزارش آجاک، تعداد انگشت شماری از مردم واقعاً افتخار قدم گذاشتن بر روی ماهواره طبیعی زمین را داشته اند و هم اکنون، تنها یک نفر در یک جسم نجومی که به دور زمین می چرخد ​​ˮدفنˮ شده است!


به گزارش خبرگزاری آجاک، نام فردی که بر ماه آرام گرفته است، یوجین شومیکر، اخترژئولوژیست است که از دهه 1960 با ناسا کار می کرد.
او به عنوان یک زمین شناس، همیشه مجذوب فضا و ایده استعمار انسان ها بر ماهواره طبیعی زمین بود. یوجین همین طور در دنیای زمین شناسی تحصیل کرد و اینجاست که او از هر دو علایق عالی خود برای تحقیق درمورد ماه و آماده کردن فضانوردان برای نوع خاک/سنگی که روی آن فرود می آیند بهره برد.
او همین طور در ایالات متحده بسیار مشهور بود نه فقط به سبب مطالعات فشرده خود، بلکه به سبب تأسیس برنامه مطالعات دیرینه شناسی در ایالات متحده در دهه 1960. تمام دانش او عنصر بسیار ارزشمندی در موفقیت ماموریت های آپولو و سایر پروژه های ناسا بود. در حقیقت، منشأ چیزی که حالا به عنوان دهانه شهابی در آریزونا شناخته می شود، پیش از دکترای او نامشخص بود. پایان نامه موضوع را حل کرد. این همان دهانه ای بود که بیشتر فضانوردانی که در ماموریت های آپولو شرکت کردند در آن آموزش دیدند برای اینکه بطورکامل شبیه زمین روی ماه بود.

هر چه فضانوردان زمینی را که قرار بود با آن روبرو شوند بهتر درک می کردند، بهتر می توانستند برای آن چه در پیش است آماده شوند. رسیدن به ماه تنها نیمی از ماموریت بود. همانطور که قبلا ذکر شد، رویای طولانی یوجین از زمانی که برای نخستین بار به نجوم نزدیک شد، رفتن به ماه بود تا دنیای زیبای ما را از منظری متفاوت ببیند. با این وجود، تمرکز او روی کار خودش بود، او می دانست که به عنوان یک ستاره شناس و زمین شناس بیش از یک فضانورد باارزش است.
متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.
227227منبع:

1402/08/28
21:22:07
0.0 /5
83
تگها: شركت
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی