آجاک - acak آینده پژوهی
دكتر كشمیری در نشست مجازی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها ارائه كرد

توضیحاتی درباره گرنت جوانه، شكوفایی و رشد

توضیحاتی درباره گرنت جوانه، شكوفایی و رشد

به گزارش آجاك مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مورد اهداف برنامه گرنت فناوری اظهار داشت: توجه به توسعه و تجاری سازی فناوری در حوزه پژوهشی و تقویت جریان كارآفرینی و نوآوری در مراكز پژوهشی، كمك به تقویت كیفی پارك های علم و فناوری، ارتقای سطح همكاری پارك ها با دانشگاه ها، پشتیبانی از تكمیل زنجیره تأمین و ارزش سازمان های اجرایی و پشتیبانی از فعالیتهای تحقیق و توسعه شركت های دانش بنیان از اهداف گرنت فناوری است.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر مهدی کشمیری، در پنجاه و سومین نشست مجازی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که امروز (چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت) در سالن شهدای جهاد علمی برگزار شد، درمورد محتوای برنامه گرنت فناوری اظهار داشت: پشتیبانی از انجام رساله های تحصیلات تکمیلی با محتوای فناورانه که همان گرنت جوانه است و پشتیبانی از فعالیتهای تحقیقاتی با محتوای تجاری سازی اعضای هیئت علمی در آزمایشگاه های تحقیقاتی که گرنت شکوفایی است و پشتیبانی از فعالیتهای شتاب دهی و رشد شرکت های نوپا که گرنت رشد به حساب می آید برنامه های گرنت فناوری را ایجاد می کنند.
وی به مشارکت کنندگان در تأمین منابع این گرنت اشاره نمود و اضافه کرد: فناور متقاضی دریافت گرنت، دانشگاه، پارک علم و فناوری مجری، وزارت عتف، سازمان یا نهاد اجرایی و اقتصادی مشارکت. کننده، شرکت دانش بنیان متقاضی، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری عامل از تأمین کنندگان منابع این گرنت هستند.
کشمیری درمورد بخش های حمایتی هر گرنت اظهار داشت: حمایت پایه با استفاده از منابع مالی متقاضی، پارک مجری و وزارت عتف صورت می گیرد و سایر حمایت های مالی شامل سازمان حامی مشارکت کننده، صندوق نوآوری و شکوفایی و تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری عامل است.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، مدیرکل دفتر برنامه ریزی امورفناوری وزارت علوم، درمورد اقدامات انجام شده در گرنت فناوری اظهار داشت: تدوین و ابلاغ آئین نامه گرنت فناوری، انعقاد تفاهم نامه با پارک فناوری فاوا برای اجرای برنامه در حوزه ICT، انتخاب ۵ استان برای شروع برنامه گرنت جوانه، ابلاغ اعتبار سهم وزارت عتف به استان های منتخب و تدوین برنامه زمان بندی در نیمه دوم خرداد از اقدامات انجام شده در این حوزه می باشد.1399/03/03
22:09:52
5.0 /5
1971
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی