آجاک - acak آینده پژوهی
دانشگاه علامه طباطبایی اعلام كرد

جزئیات برگزاری جلسات دفاع و تصویب پروپوزال در ایام شیوع ویروس كرونا

جزئیات برگزاری جلسات دفاع و تصویب پروپوزال در ایام شیوع ویروس كرونا

آجاك: دانشگاه علامه طباطبایی با انتشار مطلبی در پاسخ به پرسش های متداول دانشجویان در ایام شیوع ویروس كرونا جزئیات برگزاری جلسات دفاع و تصویب پروپوزال را تشریح نمود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دانشگاه علامه طباطبایی اعلام نموده است که جلسات دفاع دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری که مقرر بود در اسفند ماه سال قبل برگزار شود، بعد از بازگشت دانشگاه به شرایط عادی صورت خواهد گرفت و فرصت لازم بدون ستاندن جریمه به ایشان اعطا می شود. همین طور امکان برگزاری جلسات دفاع به صورت برخط (آنلاین) در ضمن این مدت فراهم گشته است.
این دانشگاه در پاسخ به سوالات متداول دانشجویان درباب نیم سال جاری دستورالعمل برگزاری گزارش سمینارها و جلسات پیش دفاع و دفاع از رساله ها و پایان نامه ها به صورت برخط (آنلاین) بوسیله سامانهhttp: //atu-thesis.iranlms.org/ را نیز بیان کرده است.
بر طبق این دستورالعمل، مرحله اول: دریافت فرم درخواست دفاع آنلاین که در آخر اطلاعیه شماره ۲ معاونت آموزشی آمده است. مرحله دوم: پرکردن فرم درخواست و ارسال به ایمیل ir.ac.atu@thesis_atu. مرحله سوم: بررسی درخواست توسط دانشکده ذیربط و ارجاع به معاونت پژوهشی دانشگاه و در صورت تایید، درخواست صدور مجوز دفاع برای مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و ارجاع به دفتر خدمات الکترونیک. مرحله چهارم: تعریف جلسه دفاع و پسورد توسط دفتر خدمات الکترونیک و تحویل به دانشجو جهت هماهنگی با اساتید. مرحله پنجم: حضور کمیته راهبری و هیات داوران در سایت دفاع از رساله و پایان نامه های دانشگاه علامه طباطبائی در ساعت اعلام شده و برگزاری جلسه.
این دانشگاه پاسخ به سوالی درباره نحوه دفاع دانشجویان در این شرایط را چنین بیان کرده است: دانشجویانی که در نیمسال جاری خواستار دفاع از پایان نامه و رساله تحصیلی خود هستند، می توانند برمبنای اطلاعیه شماره ۲ معاونت آموزشی دانشگاه، هماهنگی های لازم را برای دفاع آنلاین انجام دهند. بدیهی است دانشجویانی که تمایل به دفاع حضوری دارند، پس از به انتها رسیدن بحران کرونا تمهیدات لازم برای دفاع آنها در نظر گرفته خواهد شد.

در این مطلب در پاسخ به سوال برخی دانشجویان درباره اجرای رساله ها و پایان نامه های پیمایشی که نیازمند حضور در سایر اماکن است، گفته شده است: دانشجویانی که برای تحقیق، پایان نامه و رساله تحصیلی خود نیازمند مراجعه میدانی به سازمان ها، مدارس، دانشگاه ها و سایر ارگان ها هستند و به این علت پروژه آنها با تاخیر روبه رو شده است، با ارائه درخواست و با رعایت مقررات آموزشی، مساعدت لازم با آنها به عمل خواهد آمد.
باتوجه به اعلام دانشگاه علامه طباطبایی، برمبنای اطلاعیه شماره ۳ معاونت آموزشی دانشگاه، گروه ها و شوراهای آموزشی دانشکده ها به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می گردد تا پروسه تصویب پروپوزال پایان نامه، رساله، تعیین داور و مسائل آموزشی دانشجویان بدون وقفه و بموقع صورت گیرد.
برمبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، این دانشگاه درباره مشکلات دانشجویان در دسترسی به منابع پژوهشی اعلام نموده است: در مورد نگرانی دانشجویان برای منابع مورد نیاز پژوهش ها، خوشبختانه زیرساخت لازم در چارچوب سامانه مجازی کتابخانه مرکزی دانشگاه و سامانه به پژوه فراهم گشته است و معاونت پژوهشی دانشگاه در حال تهیه منابع درخواستی استادان و دانشجویان و هماهنگی با انتشارات مختلف جهت استفاده از منابع الکترونیکی است. البته امکان استفاده از منابع بین المللی نیز در سامانه کتابخانه مرکزی فراهم و برای استادان و دانشجویان قابل دسترسی است.1399/02/30
13:43:44
5.0 /5
2040
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی