آجاک - acak آینده پژوهی
از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد

تغییرات بوجود آمده در برنامه های بین المللی دانشگاه

تغییرات بوجود آمده در برنامه های بین المللی دانشگاه

آجاك: معاونت پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی با عنایت به شیوع كرونا، تغییرات بوجود آمده در فعالیتهای بین المللی دانشگاه را در چارچوب اطلاعیه ای برای اعضای هیئت علمی دانشگاه اعلام نمود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا و به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
«اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه
همراه با آرزوی تندرستی و بهروزی برای همکاران گرامی، به آگاهی می رساند تغییرات پدید آمده در فعالیتهای بین المللی دانشگاه علامه طباطبائی در بهار ۱۳۹۹ به واسطه شرایط ناشی از همه گیری بیماری کرونا به شرح زیر خواهد بود:
الف) برنامه های اعزام استادان و دانشجویان به همایش ها، کارگاه ها، دوره های دانش افزایی و فرصت های مطالعاتی، المپیادها و دوره های مشترک به دیگر کشورها، با عنایت به کاهش امکان انجام سفرهای هوایی و تعطیلی اغلب نهادهای علمی و دانشگاهی در جهان(اگرچه منعی ندارد) عملا به تعویق افتاده است. با این همه، پیشنهاد می شود اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان گرامی همچنان با عرضه چکیده و اصل مقالات خود به دبیرخانه همایش های معتبر بین المللی و ثبت نام در برنامه های آموزشی و دوره های دانش افزایی در کشورهای گوناگون، فرصت خویش را جهت استفاده از این برنامه ها در آینده حفظ کنند. همینطور در صورت شرکت در همایش ها یا دوره های آموزشی معتبر بین المللی به صورت مجازی، که به تایید گروه و دانشکده مربوطه برسد، هزینه ثبت نام در این برنامه ها مطابق شیوه نامه های مربوطه پرداخت خواهد شد.
ب) برگزاری همایش ها، کارگاه ها و دوره های تدریس با حضور استادان برجسته بین المللی در ترم جاری به صورت آنلاین صورت خواهد گرفت. مایه سپاسگزاری خواهد بود اگر اعضای محترم هیات علمی با عرضه ابتکارهای نوین، راه های تعامل و همکاری با متخصصان و دانشمندان رشته های گوناگون را با استفاده از تکنولوژی های نوین فراهم آورند.
تشویق دانشجویان به بهره گیری از استادان مشاور یا راهنما از دیگر کشورها هم می تواند زمینه افزایش تولیدات علمی مشترک بین المللی را فراهم آورد. گواهینامه برگزاری کارگاه از جانب معاونت پژوهشی و گواهی تدریس در کلاس درس از جانب معاونت آموزشی به استادان خارجی میهمان در هر یک از این برنامه ها تقدیم خواهد شد. همینطور اعضای هیات علمی برگزارکننده این برنامه ها می توانند از امتیازات مربوطه در دریافت پژوهانه و تکمیل فرم های ترفیع و ارتقا بهره مند شوند. تشکیل کلاس های آنلاین در اغلب دانشگاه های جهان همینطور این فرصت را فراهم نموده است تا استادان ایرانی هم به صورت آنلاین به تدریس دروس گوناگون و یا ایراد سخنرانی یا برگزاری کارگاه در دانشگاه ها و موسسات علمی در دیگر کشورها بپردازند.
پ) انجام پژوهش های مشترک بین المللی الان مهمترین اولویت برنامه های بین المللی دانشگاه است و بودجه اختصاص یافته به فعالیتهای بین المللی دانشگاه در سال ۱۳۹۹ بیشتر از همه پشتیبان انجام همکاری با نهادها و سازمان های بین المللی و یا نگارش پژوهش های مشترک با اعضای هیات علمی در دانشگاه های گوناگون جهان و انتشار این پژوهش ها در چارچوب کتاب و مقاله است.
لیست دانشگاه های طرف تفاهم برای انجام پژوهش های مشترک در صفحه مدیریت همکاریهای علمی بین المللی در سایت دانشگاه تقدیم شده است. روال ارائه طرحنامه های انجام پژوهش مشترک، مطابق شیوه نامه پژوهش های مشترک بین المللی است. همینطور با عنایت به برگزاری بیشتر از 10 کارگاه آموزشی برای آشنایی با فرصت های پژوهشی در چارچوب برنامه های علمی اتحادیه اروپایی، از اساتید محترم دعوت می شود تا نسبت به نگارش و تکمیل طرحنامه های خود برای ثبت نام در این برنامه ها در سال ۲۰۲۱ از الان اقدام نمایند.
همچنین، مشارکت در کلان پروژه های بین المللی برای حل مشکلات جهان امروز و ارائه راهکارهایی از جانب استادان بزرگترین دانشگاه علوم انسانی و اجتماعی در ایران، می تواند از ارزش علمی و انسانی قابل ملاحظه ای برخوردار باشد.
ت) نظر به اهمیت به روزرسانی کارنامه علمی اعضای محترم هیات علمی در سایت دانشگاه و استفاده از آن در معرفی خود در برنامه های علمی بین المللی، پیشنهاد می شود استادان محترم نسبت به تکمیل رزومه علمی خود به دو زبان فارسی و انگلیسی در سامانه پژوهشی دانشگاه اقدام نمایند.»1399/02/28
14:34:11
5.0 /5
1994
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی