آجاک - acak آینده پژوهی

پیشبینی جدید زلزله شناس هلندی جنجال به پا کرد

پیشبینی جدید زلزله شناس هلندی جنجال به پا کرد

به گزارش آجاک، زلزله شناس مشهور هلندی فرانک هوگربیتس چند روز پیش توییتی در رابطه با احتمال وقوع زلزله زده بود که حالا با وقوع زلزله ۶.۸ ریشتری مراکش باردیگر او را در کانون توجه قرار داده است.


به گزارش خبرگزاری آجاک، زمین لرزه ای به قدرت ۶.۸ در مقیاس ریشتر صبح شنبه (۱۸ شهریور/ ۹ سپتامبر) مغرب را لرزاند. گزارش رسانه ها حاکی می باشد شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که از شهر «رباط» در شمال مراکش تا «سیدی افنی» در جنوب این کشور احساس شد.
سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) کانون زلزله را در نزدیکی منطقه تفریحی «اوکایمدن» برآورد کرده. این منطقه در کوه های اطلس واقع شده و حدود ۷۵ کیلومتر با شهر مراکش، چهارمین شهر بزرگ کشور مغرب فاصله دارد.
دراین میان با وقوع این زلزله باردیگر نام فرانک هوگربیتس بر سر زبان ها افتاده است. او که پیش از این با پیشبینی زلزله ترکیه مشهور شده بود حالا با توییت چند روز پیشش که احتمال زلزله در مناطقی نزدیک به مراکش را مطرح کرده بود باردیگر سر زبان ها افتاده است.
او با انتشار عکس زیر از احتمال وقوع زلزله در مناطق مشخص شده در نقشه اطلاع داده بود.


فرانک هوگربیتس چهره ای سرشناس در فضای مجازی شده که صفحه توییترش به تنهایی بیشتر از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دنبال کننده دارد.
او مدعی است که در زمینه ارتباط بین همترازی اجرام آسمانی با فعالیت لرزه ای در زمین پژوهش می کند و ادعاهایش بر طبق این پژوهش هاست. در واقع به باور هوگربیتس همترازی زمین با دیگر سیاره ها جاذبه ای کافی برای ایجاد زمین لرزه در زمین بوجود می آورد.
توییت هوگربیتس در رابطه با زلزله ترکیه


منبع:

1402/06/18
12:14:31
0.0 /5
331
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی