آجاک - acak آینده پژوهی

درگاه آشنایی با نخبگان و آینده سازان دانا بزودی

درگاه آشنایی با نخبگان و آینده سازان دانا بزودی

آجاک: به گزارش آجاک، رئیس ISC در مورد فعالیت درگاه آشنایی با نخبگان و آینده سازان «دانا» که در این مؤسسه در حال انجام می باشد و بزودی رونمایی می شود، عنوان کرد: درگاه آشنایی با نخبگان و آینده سازان «دانا» با هدف معرفی دانشمندان و نمایه سازی فعالیتهای پژوهشگران ایرانی به زبان های فارسی و انگلیسی بزودی در مؤسسه ISC راه اندازی می شود.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، هیئتی متشکل از معاون پژوهشی و مدیران کل معاونت پژوهشی سازمان مرکزی جامعة المصطفی العالمیه از مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام(ISC) بازدید کردند.

این بازدید با حضور دکتر سید احمد فاضل زاده رئیس ISC در جهت تمدید و اجرایی سازی بندهای تفاهمنامه همکاری بین جامعه المصطفی و مؤسسه ISC انجام شد.

در ابتدای این جلسه دکتر فاضل زاده ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در جلسه در ماه مبارک رمضان، به بیان تاریخچه تأسیس، معرفی برخی خدمات و فعالیتهای علمی ملی و بین المللی ISC پرداخت.

فاضل زاده اظهار داشت: یکی از دغدغه های دانشگاه های کشور، ارتقای جایگاه آنها در رتبه بندی های ISC است که لازم است جامعة المصطفی العالمیه با رعایت شاخصهای جدید مصوب شده در شورای گسترش در راه ارتقای خود در سطح ملی، بین المللی و کشورهای جهان اسلام گام بر دارد. همچنین، در همین راستا مؤسسه ISC هم با برگزاری کارگاه های آموزشی می تواند در راه ارتقای رتبه دانشگاه کمک نماید.

وی در ادامه به معرفی شناسه دیجیتال اشیا(DOR) پرداخت و اظهار داشت: این شناسه برای ثبت و صدور یک کد منحصر بفرد به صورت استاندارد برای مقاله های پذیرش شده در نشریات کشور، جهان اسلام و دنیا طراحی شده که در طراحی و پیاده سازی این سامانه کلیه استانداردها و شیوه نامه های بین المللی رعایت شده و برنامه ریزی لازم برای امکان صدور کد شناساگر دیجیتال برای کلیه فعالیتهای پژوهشی شامل مقالات همایش های ملی و بین المللی، ایده ها و نیازهای ثبت شده در نظام ایده ها و نیازها(نان)، گزارش طرح های تحقیقاتی، رساله و رساله های دانشجویان و هم آثار هنری فراهم گشته است.

وی همینطور در مورد فعالیت درگاه آشنایی با نخبگان و آینده سازان «دانا» که در مؤسسه ISC در حال انجام می باشد و بزودی رونمایی می شود، عنوان کرد: درگاه آشنایی با نخبگان و آینده سازان «دانا» با هدف معرفی دانشمندان و نمایه سازی فعالیتهای پژوهشگران ایرانی به زبان های فارسی و انگلیسی بزودی در مؤسسه ISC راه اندازی می شود.

تلاش جامعة المصطفی العالمیه برای ورود به رتبه بندی های ملی و بین المللی

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید عبادی معاون پژوهشی جامعة المصطفی العالمیه ضمن تشکر از میزبانی ISC، به بیان خدمات و امکانات علمی جامعة المصطفی پرداخت و اظهار داشت: ورود به رتبه بندی های ملی و بین المللی ISC برای جامعة المصطفی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و تمام تلاش این مجموعه در گام نخست و با همکاری ISC ورود به این رتبه بندی ها است.

از دیگر موضوعات مهمی که در این نشست مورد بحث و گفتگو قرار گرفت، تمدید و اجرائی سازی بندهای مختلف تفاهمنامه همکاری بین دو مجموعه، چگونگی نمایه سازی نشریات داخل و بخصوص نشریات خارج از کشور در مؤسسه ISC، تأمین مدارک علمی و در اختیار قرار دادن پایگاه های اطلاعات علمی و مقالات تمام متن، بررسی و تبیین شاخصهای ISC به منظور فعال سازی آن، بررسی روند ثبت و نمایه سازی همایش ها و نحوه درج مقالات در سامانه همایش های ISC و همینطور رتبه بندی دانشگاه ها بود.

بر اساس اعلام اداره روابط عمومی و همکاریهای علمی بین المللی مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)؛ در ادامه این جلسه، مدیران بخش های مختف ISC طی جلساتی به بحث و گفتگو با هیئت جامعة المصطفی العالمیه پرداختند و به سوالات آنها پاسخ داده شد و در انتها از بخش های متعدد مؤسسه ISC و همینطور موزه قرآن های نفیس بازدید کردند.

منبع:

1402/02/03
11:20:43
0.0 /5
355
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی