آجاک - acak آینده پژوهی

زلزله ۶ و هشت دهم ریشتری در کابل، اسلام آباد و دهلی نو

زلزله ۶ و هشت دهم ریشتری در کابل، اسلام آباد و دهلی نو

آجاک: به گزارش آجاک، طبق گزارش رسانه ها، زلزله ای به قدرت ۶.۸ ریشتر در مناطقی همچون کابل، اسلام آباد و دهلی نو احساس شد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا و به نقل از الجزیره، بزرگی زلزله به حدی بوده که ساکنان این شهرها و مناطق دیگر سراسیمه به خیابان ها آمدند؛ باآنکه هنوز گزارشی از تلفات احتمالی مخابره نشده است.
مرکز زلزله نگاری پاکستان مرکز زمین لرزه را در کوه های هندوکش واقع در استان بدخشان افغانستان اعلام نموده است.
مرکز لرزه نگاری آمریکا بزرگی این زلزله را ۶.۵ ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین اعلام نموده است. مرکز زلزله در عمق ۱۸۷ کیلومتری زمین بوده و ۳۰ ثانیه طول کشیده است.
بر مبنای آمار اولیه این زلزله تابحال سه کشته و ۱۴۵ زخمی در پاکستان برجای گذاشته است.
بی ان او نیوز هم در همین رابطه گزارش داد: زمین لرزه ای قوی با قدرت اولیه ۶.۵ ریشتر افغانستان و پاکستان را لرزاند که بر اثر آن چهار نفر کشته و بیشتر از ۱۵۰ نفر دیگر هم زخمی شدند. این زمین لرزه در دهلی نو و نپال هم احساس شده است.
این زمین لرزه در ساعت ۲۱: ۱۷ دقیقه امروز (سه شنبه) به وقت محلی رخ داده است. مرکز این زلزله منطقه هندوکش افغانستان بوده است.
سازمان زمین شناسی ایالات متحده شدت آنرا ۶.۵ ریشتر اعلام کرد، در حالیکه مرکز ملی لرزه نگاری هند قدرت این زلزله را ۶.۶ ریشتر و مرکز ملی لرزه نگاری پاکستان ۶.۸ ریشتر اعلام نموده است.
این زمین لرزه حدود ۱۸۸ کیلومتر زیر سطح زمین رخ داده که عمق نسبتاً زیادی است و این شرایط احتمال خسارات و تلفات را می کاهد.
گزارش ها حاکیست، این زمین لرزه در ازبکستان، تاجیکستان و نپال هم گزارش شده است.
مرکز لرزه نگاری اروپا_مدیترانه اعلام نمود که امکان دارد زمین لرزه امروز توسط ۲۸۵ میلیون نفر در منطقه ای به وسعت بیشتر از ۱۰۰۰ کیلومتر احساس شده باشد.1402/01/03
20:50:53
0.0 /5
317
تگها: سازمان
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی