آجاک - acak آینده پژوهی
رییس شبكه خبر داد

برنامه های شبكه راهبردی آزمایشگاهی برای عرضه خدمات ویژه به محققان پسادكتری

برنامه های شبكه راهبردی آزمایشگاهی برای عرضه خدمات ویژه به محققان پسادكتری

به گزارش آجاك رئیس شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از ارائه بیش از یك میلیون خدمت ازمایشگاهی به مراكز دانشگاهی و صنعتی در سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: امسال برنامه های ویژه ای برای ارائه خدمات به پژوهشگران پسا دكتری اتخاذ خواهد شد.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، رضا اسدی فرد در اینباره اظهار داشت: از جانب شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پارسال بیشتر از یك میلیون و ۲۰۰ هزار خدمت آزمایشگاهی عرضه شده است كه طیف وسیعی از مشتریان این خدمات بخش های دانشگاهی و صنعت بوده اند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون بیشتر از ۵۵۰ مجموعه آزمایشگاهی در شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی عضویت دارند، اضافه كرد: این شبكه تا كنون توانسته است به روند توسعه عرضه خدمات كمك نماید. این شبكه كار خویش را در ابتدا با اعضایی از بخش دولتی آغاز كرد، ولی توانستیم در مدت ۱۵ سال، بخش خصوصی را به مشاركت در این كار ترغیب نماییم و امروز شاهدیم كه بیشتر خدمات آزمایشگاهی توسط بخش خصوصی عرضه می شود.
اسدی فرد تصریح كرد: برای عرضه خدمات آزمایشگاهی به مشتریان خود از ۱۲ هزار دستگاه كه در شبكه فناوری های راهبردی به اشتراك گذاشته شده بودند، بهره بردیم.
رئیس شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی با اشاره به نام گذاری سال ۹۹ به نام "سال جهش تولید" از جانب مقام معظم رهبری، اظهار داشت: بر این اساس سال جاری می خواهیم مزایای خوب و یارانه ویژه ای برای محققان پسادكتری در نظر بگیریم و برای پشتیبانی از محققان در مقطع كارشناسی ارشد هم در حال برنامه ریزی هستیم.
منبع:

1399/01/21
12:13:12
5.0 /5
2448
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی