آجاک - acak آینده پژوهی

ضرورت حضور معاونین تحقیقات وفناوری دانشگاه های علوم پزشکی در هیات جذب

ضرورت حضور معاونین تحقیقات وفناوری دانشگاه های علوم پزشکی در هیات جذب

آجاک: به گزارش آجاک، گردهمایی سالانه معاونین تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تصویب چندین مصوبه در زمینه توسعه آموزش های اخلاق، رسیدگی به وضعیت اعضای هیات علمی پژوهشی و همچنین ساماندهی مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها به همراه داشت.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با اشاره به اینکه گردهمایی سالانه معاونین تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با طرح انتظارات متقابل برگزار شد، خاطرنشان کرد: همانگونه که در ابتدای نشست خواسته های معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از معاونین دانشگاه ها به صورت شفاف در محورهای عمده به اطلاع حاضران رسانده شد؛ مطابق تمامی این نشست ها فرصتی هم برای طرح مسایل دانشگاه ها و انتظارات آنها از وزارت خانه در اختیار معاونین قرار داده شد که اغلب آنها بعد از بحث و تبادل نظر مصوباتی را به دنبال داشت.
توسعه آموزش های اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، خاطرنشان کرد: با طرح موضوعات در رابطه با اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی و اعلام نیاز مبرم دانشگاه ها در این عرصه توسعه آموزش های اخلاق با طراحی برنامه های پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفت.
لزوم حضور معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی در هیات جذب
وی ضمن اشاره به درخواست هایی در خصوص تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی پژوهشی اظهار نمود: تمام تلاش ها بر این مهم قرار می گیرد تا برای هیات علمی پژوهشی از گروههای علوم پزشکی جذب صورت گیرد و رشته مقاطع قبلی افراد متقاضی در نظر گرفته شود. همچنین ۲۰ درصد اعضای هیات علمی در فراخوان سهم هیات علمی های پژوهشی باشند.
پناهی یکی از خواسته های اصلی معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی را حضور معاونین پژوهشی در هیات جذب عنوان نمود و اضافه کرد: پیشنهاد حضور معاونین تحقیقات و فناوری در هیات جذب می تواند در ارتقای توان تولید علم و مرجعیت علمی و مأموریت گرایی مراکز تحقیقاتی کمک شایانی داشته باشد.
راه اندازی پژوهشکده های سلامت طبق استاندارد ادغام
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ضمن اشاره به مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها، اظهار نمود: چند مبحث محوری در این خصوص عنوان شد که مساله نخست ویرایش بودجه های مراکز و پژوهشکده های مستقل است و سپس طراحی روند راه اندازی پژوهشکده ها طبق استاندارد ادغام و همچنین لزوم ساماندهی مراکز تحقیقاتی مشابه در دانشگاه های علوم پزشکی به تصویب رسید.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، پناهی تصریح کرد: همینطور مصوب شد چالش های آئین نامه جدید مراکز تحقیقاتی در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به صورت تخصصی، بررسی و با معاونین هفت دانشگاه علوم پزشکی کشور به اشتراک گذاشته شود.
منبع:

1401/12/16
13:59:19
0.0 /5
304
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی