آجاک - acak آینده پژوهی
رئیس دانشگاه خبر داد

افزایش 30 تا 40 درصدی حقوق ها در دانشگاه امیركبیر

افزایش 30 تا 40 درصدی حقوق ها در دانشگاه امیركبیر

به گزارش آجاك رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با تاكید بر اینكه افزایش 30 تا 40 درصدی حقوق ها در دانشگاه خیلی مشكل است، اظهار داشت: با این وجود اهتمام داریم این افزایش حقوق ها را سریعتر اجرایی كنیم؛ البته اعتبار این مساله باید از محل صرفه جویی ها، اعتبارات و درآمدهای دانشگاه و دولت تامین گردد.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، دكتر سید احمد معتمدی ضمن بیان این مطلب اشاره كرد: در شرایط فعلی كه با شیوع ویروس كرونا ویروس مواجه هستیم، دفاع پایان نامه در مقطع كارشناسی ارشد به نحوی خواهد بود كه در جلسه دفاع دانشجو و استاد راهنما حضور داشته باشند اما داوران می توانند به صورت مجازی در جلسه حضور داشته باشند همچین حضور مدعوین و پذیرایی نیز در جلسات دفاع پایان نامه ها ممنوع شده است.
ایشان سپس اظهار نمود: برای دفاع از رساله های دوره دكتری نیز سفارش كردیم كه دفاع به زمانی منتقل شود كه شرایط بهتر شده باشد اما اگر برای دفاع از رساله اضطرار وجود داشت، برخی داوران می توانند به صورت مجازی در جلسه دفاع حضور داشته باشند.
دكتر معتمدی اشاره كرد: باتوجه به شرایط پیش آمده اگر دانشجو نتوانست از پایان نامه خود دفاع كند دانشجویان شامل جریمه نخواهند شد.
ضمن اینكه درصورتی كه ترم تحصیلی طولانی تر شود برای زمان امتحانات نیز تصمیم گیری می شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اشاره كرد: در شرایط فعلی اساتید و دانشجویان پروژه ها و قراردادهای صنعتی را تاجایی كه امكان دارد در منازل پیگیری می كنند و اگر در شرایط خاص پروژه ها نیازمند آزمایشگاه بودند با رعایت اصول بهداشتی افراد در آزمایشگاه حضور می یابند.
وی اظهار داشت: از دانشجویان تقاضا می نماییم حتما به دستورالعمل ها و اطلاعیه های ابلاغی توجه كنند و مطابق همان اقدام نمایند.
دكتر معتمدی درباب فعالیت شركت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی امیركبیر در زمینه تولید ماسك و مواد ضدعفونی نیز اشاره كرد: شركت های دانش بنیان این دانشگاه در زمان شیوع بیماری كرونا فعال بودند و تعداد قابل توجهی از این شركت ها در عرصه تولید ماسك و مواد ضدعفونی كنند فعالیت دارند.
وی عنوان كرد: دانشگاه صنعتی امیركبیر نیز مطالعات مربوط به طبعات كرونا همچون مباحث اقتصادی و اقتصاد صنعتی فعال است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: بر طبق اعلام ستاد كرونا كارهای اداری دانشگاه نیز به صورت ۳۰ درصدی دنبال می شود و كاركنان دانشگاه شیفت بندی شده اند و خیلی از فعالیت ها به صورت دوركاری دنبال می شود.
وی با اعلان اینكه جلسه هیات رئیسه دانشگاه در هفته دوم نوروز به صورت مجازی برگزار شد، اضافه كرد: برنامه داریم با كمك واحد انفورماتیك دانشگاه جلسات در حوزه ها و دانشكده های مختلف نیز در شرایط فعلی به صور مجازی صورت گیرد كه امیدواریم بستر آن تا یك هفته آینده فراهم گردد.
توسعه مراكز نوآوری دانشگاه در سال ۹۹
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اشاره كرد: افزایش قراردادهای صنعتی موضوع مهمی است كه اواخر سال قبل اقدامات خوبی در این عرصه انجام شد كه نتایج آن در سه ماهه اول سال۹۹ مشخص خواهد شد.
دكتر معتمدی افزود: در دانشگاه صنعتی امیركبیر از ۲۰۰ مركز نوآور و شركت های دانش بنیان عبور كرده ایم و تا آخر سال جدید با راه اندازی واحدهای فناوری در همه دانشكده ها و افتتاح مركز نوآوری خوارزمی در اوایل تابستان تعداد واحدهای فناور و نوآور این دانشگاه از ۳۰۰ مركز عبور خواهدنمود.
وی ادامه داد: افزایش حقوق اساتید و كارمندان دانشگاه در سال ۹۹ مورد توجه است این درحالی است كه اعتبار خاصی از طرف دولت برای این مساله دیده نشده و تامین این اعتبار باید از محل صرفه جویی دیده شود.
بگفته وی، باتوجه به تورمی كه وجود دارد موضوع افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی حقوق خیلی مشكل است با این وجود اهتمام داریم آنرا سریعتر اجرا نماییم كه اعتبار این مساله باید از محل صرفه جویی ها، اعتبارات و درآمدهای دانشگاه و دولت تامین گردد.
افزایش ظرفیت خوابگاه ها و سلف های دانشگاه صنعتی امیركبیر
دكتر معتمدی افزود: خوشبختانه طی ۵ سال قبل ظرفیت سلف های دانشجویی این دانشگاه از دوبرابر بیشتر شده است.
وی افزود: سلف های مكمل دانشگاه نیز راه اندازی شدند كه استفاده از آنها از طرف دانشجویان اختیاری است كه در این سلف ها بر روی قیمت هر غذا سوبسیدارائه می شود و احتمال دارد امسال نیز سوبسید غذای رستوران های مكمل را بیشتر نماییم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه طی چند سال قبل ۲۵ درصد افزایش یافته است و برنامه داریم افزایش ظرفیت خوابگاه ها همچنان ادامه داشته باشد.
دكتر معتمدی عنوان كرد: برنامه جامعی برای جهش ظرفیت های خوابگاهی این دانشگاه داریم كه این برنامه ممكنست در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ اجرایی شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه امیركبیر، وی ادامه داد: طی سال های گذشته كیفیت خوابگاه های این دانشگاه ارتقا یافته است و درحال حاضر خیلی از خوابگاه های این دانشگاه در رتبه های اول و دوم قرار دارند.
منبع:

1399/01/19
23:23:04
5.0 /5
2558
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی