آجاک - acak آینده پژوهی
پیرو تفاهم نامه همكاری دانشگاه امیركبیر با وزارت فرهنگ؛

مرکز پژوهش و فناوری چاپ تاسیس می شود

مرکز پژوهش و فناوری چاپ تاسیس می شود

آجاک: به گزارش آجاک، مرکز پژوهش و فناوری چاپ پیرو انعقاد تفاهمنامه همکاری میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس می شود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، این تفاهم نامه بمنظور توسعه دانش و علوم فناوری و گسترش سامانه های مدیریت و پروسه توانمندسازی و توجه به موضوع صنعت و علوم و فناوری چاپ در نقشه جامع علمی کشور و ایجاد رشته های فنی و مهندسی با گرایش چاپ و در نهایت راه اندازی رشته تخصصی چاپ در امتداد کارآفرینی و اشتغال و ورود دانش آموختگان رشته های مختلف چاپ به عرصه های تولید، فناوری، پژوهش و آموزش منعقد شده است.

«ایجاد گرایش های چاپ و صنایع وابسته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و حرکت به سمت ایجاد یک رشته بین رشته ای در زمینه چاپ»، «تاسیس مرکز پژوهش و فناوری چاپ مجهز به لابراتوار ها و کارگاه های تخصصی (انستیتو چاپ) بمنظور پژوهش و فناوری در موضوعات در رابطه با حوزه چاپ و صنایع وابسته»، «حمایت از تاسیس و تقویت شرکت های دانش بنیان در رابطه با تولید مواد اولیه و فناوری چاپ» از اهداف این تفاهم نامه بشمار می رود.

این تفاهم نامه بین دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر سید حسن قدسی پور رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر منعقد شده است.

وزارت فرهنگ موظف است تعامل و همکاری در تدوین سرفصل ها و تعیین کارگروه های تخصصی برای اجرای هر یک از موضوع این تفاهم نامه با دانشگاه داشته باشد.
همکاری در حوزه تجهیز امکانات و تجهیزات لابراتوار های در رابطه با چاپ در دانشگاه برابر مقررات مربوطه، حمایت مادی و معنوی لازم بمنظور فراهم کردن زیرساخت های لازم و گرفتن مجوزهای مربوط در اجرای تفاهم نامه برمبنای شرح خدمات در رابطه با اهداف تفاهم نامه، مشارکت دادن مؤثر دانشگاه در سیاستگذاری های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در رابطه با حوزه چاپ در قالب قوانین و مقررات مربوطه، تشویق و سوق دهی بخش خصوصی درگیر در زمینه چاپ به تعامل دانشی و فناورانه با دانشگاه از دیگر وظایف وزارتخانه بشمار می رود.

به نقل از دانشگاه امیرکبیر، از طرف دیگر، همکاری بمنظور فراهم آوردن زیر ساخت های لازم و گرفتن مجوزهای مربوط در اجرای تفاهم نامه برمبنای شرح خدمات در رابطه با اهداف تفاهم نامه، همکاری و حمایت بمنظور اختصاص امکانات دانشگاهی وفق مقررات در امتداد اجرای تفاهم نامه، گرفتن مجوزهای لازم از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعیین اعضای هیات علمی در رابطه با موضوع، همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاری و تعامل در راستای دهی به نیازهای علمی و فناورانه حوزه چاپ از وظایف دانشگاه در اجرای این تفاهم نامه نیز شمرده می شود.
منبع:

1401/11/15
14:14:08
0.0 /5
355
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی