آجاک - acak آینده پژوهی
دبیر كمیته كشوری تحقیقات دانشجویی خطاب به دانشجویان علوم پزشكی:

هدف از پزشک شدن را بدانید

هدف از پزشک شدن را بدانید

آجاک: به گزارش آجاک، دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی از دانشجویان خواست تا ˮهدفˮ از پزشک شدن را بدانند و تصریح کرد: اهداف خویش را جابجا نکنید، چون که پولدار شدن فی نفسه در پزشکی هدف نیست، بلکه در کنار خدمت رسانی پول هم حاصل می شود.. همینطور هدف از پژوهش، مقاله و کسب h-index نیست.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر نیما رضایی در بیست و هشتمین سالگرد تاسیس مرکز پژوهش های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران و مجمع عمومی این مرکز ضمن اشاره به خاطرات خوب خود از مرکز پژوهش های علمی، هدف، برنامه ریزی، سخت کوشی و کار گروهی را چهار رکن موفقیت خواند و خاطرنشان کرد: همواره از دانشجویان که قصد پژوهش دارند، سوال می کنم که هدفتان چیست و چه چشم اندازی برای ۲۰ سال آینده خود متصور هستید، باید اهداف خویش را مشخص کنید تا من در برنامه ریزی برای دستیابی به آن هدف به شما کمک کنم. بدون مشخص شدن قله ها وقتتان را تلف نکنید.
معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از دانشجویان خواست تا "هدف" از پزشک شدن را بدانند و تصریح کرد: اهداف خویش را جابجا نکنید، چون که پولدار شدن فی نفسه در پزشکی هدف نیست، بلکه در کنار خدمت رسانی پول هم حاصل می شود. جابجایی هدف باعث می شود که برای دستیابی به پول، کارهای غیر اخلاقی صورت گیرد. همینطور هدف از پژوهش، مقاله و کسب h-index نیست.
رضایی، اضافه کرد: اگر به اشتباه با یکدیگر رقابت می کنید، آنرا بسط ندهید. شما به مرکز پژوهش های علمی آمده اید تا مشق پرواز کنید و توانمندی های مختلف را یاد بگیرید.
دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی، «برنامه ریزی» و تمرین برای دستیابی به اهداف را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: در افرادی که از ضریب هوشی یکسان و نزدیک به هم برخوردار می باشند، «سخت کوشی» عامل و کلید موفقیت افراد خواهد بود. آنهایی که وقت های تلف شده خویش را به حداقل می رسانند، موفق تر هستند.
وی کار گروهی را یکی از ضعف های بزرگ در کشور عنوان نمود و اضافه کرد: به جای آنکه دست ها را به هم دهیم تا با هم رشد نماییم، دست را بر شانه دیگران می گذاریم تا بزرگ تر جلوه نماییم. کارگروهی برد- برد باعث می شود تا تولیدات شما افزایش یابد و همکاری ادامه داشته باشد.
رضایی بر لزوم تحلیل درست تصریح کرد و اظهار داشت: حواسمان باشد که در هر شرایط SWOT را فراموش نکنیم. در هر جای دنیا نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیداتی وجود دارد. هیچگاه به کسی سفارش نمی کنم که در کشوری بماند یا برود، بلکه از آنها می خواهم که تحلیل درست داشته باشند و تحت موج های احساسی قرار نگیرند. با چشم باز ببینید و تصمیم بگیرید و همواره امید داشته باشید.
«جشنواره فصل نو، فصل نشاط علمی»، «معرفی مرکز پژوهش های علمی دانشجویان»، «گزارش دستاوردهای اجرایی و پژوهشی مرکز»، «تقدیر از انجمن های علمی دانشجویی برتر»، «اهدای جوایز سالیانه به دانشجویان فعال پژوهشی و اجرایی» و «بازدید از نمایشگاه فعالیتهای مرکز» از محورهای اصلی برگزاری مجمع عمومی بود.
به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، در این مراسم همینطور از انجمن های علمی برتر (ایمسا، INRP و ایفسا)، واحدهای برتر (دندانپزشکی و پرستاری و مامایی) و فعالین اجرایی مرکز تقدیر گردید. دکتر فرشاد شاه کرمی هم توانست جایزه ویژه رئیس دانشگاه را کسب کند. این جایزه به فردی تعلق می گیرد که در پنج سال قبل در زمینه پژوهش بسیار فعالیت نموده و تأثیر چشم گیری در رشد پژوهش داشته است. دکتر پیمان میرقادری و دکتر سپیده طالبی هم جایزه «دکتر توانگر» و امیرحسین عابدینی جایزه انتشارات ویژه را دریافت نمودند. در ادامه علی احمدی، جایزه مدرس برتر، مریم کرباسی، جایزه استاد فعال شورای پژوهشی، آرمین میرشاهی، جایزه دانشجوی فعال شورای پژوهشی، محمدرضا امینی، جایزه پژوهشگر فارغ التحصیل فعال و ارشیا شیزرپور، جایزه پژوهشگر فعال اجرایی را دریافت نمودند. همینطور از سه کارمند برتر مجموعه (امیر سلمانی، زهره مشایخی و نرگس حیدری) تقدیر گردید.
منبع:

1401/11/13
16:48:11
0.0 /5
441
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی