آجاک - acak آینده پژوهی
از سوی پژوهشكده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم انجام شد

انتشار كتابی درباره ابعاد فرهنگی و اجتماعی شیوع كرونا

انتشار كتابی درباره ابعاد فرهنگی و اجتماعی شیوع كرونا

به گزارش آجاك پژوهشكده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری كتاب «جستارهایی در ابعاد فرهنگی و اجتماعی بحران ویروس كرونا در ایران» را منتشر نمود.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، در این كتاب كه ملاحظات و تأملات تعدادی از اعضای هیئت علمی این مركز پژوهشی درباره تبعات فرهنگی و اجتماعی شیوع این ویروس در حوزه های علمی، اجتماعی، دینی، سیاسی، مدیریتی و رسانه ای آمده، به تحولات بزرگی كه به دنبال حضور این بیگانه ناشناس در جامعه ایرانی بوجود آمده، اشاره شده است.
در مقدمه این مجموعه، كه توسط حسین میرزایی رئیس این پژوهشكده نگاشته شده است، به تحلیل تحولات حوزه آموزش عالی هم در مجلدی دیگر، كه به كمك سایر متخصصان این حوزه صورت خواهد گرفت، اشاره شده است.
علاقه مندان می توانند در این مجموعه جستارهایی را با عناوین «مدافعین سلامت و نابرابری جنسیتی» به قلم لیلا فلاحتی، «ویروس كرونا، ما نظاره كنندگان و توسعه روابط انسانی» نوشته خدیجه كشاورز، «كرونا ویروس و دوگانه ناسیونالیسم و انترناسیونالیسم» به قلم رضا ماحوزی، «نگاهی به هشتگ «درخانه می مانیم؛ شكاف میان درك مردم و ستاد بحران در یك شعار كلیدی» به قلم حسین میرزایی و جبار رحمانی، «سفرهای كرونایی؛ چرا مردم به سفر می روند؟»، «كرونا و الهیات امروزی و مساله آینده علم در ایران» و «سبك زندگی مراقبتی در شرایط بحران كرونا و سهم اصحاب علوم انسانی در آن» دو نوشته دیگر از جبار رحمانی را مطالعه كنند.
علاوه بر آن، در این كتاب جستارهایی با عناوین «واقعیت های اجتماعی جامعه ایرانی» نوشته مهدی حسین زاده فرمی، «شهی كه پاس رعیت نگاه می دارد؛ نگاهی به مسئولیت های حاكمیت در شرایط كنونی مواجهه با ویروس كووید ۱۹» نوشته فرهاد بیانی، «كرونا به مثابه تكنولوژی و اثرات اجتماعی آن» نوشته اباذر اشتری مهرجردی و «راهكارهایی جهت استفاده از فضای مجازی در مبارزه با ویروس كرونا» نوشته حامد طاهری كیا هم انتشار یافته است.
بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشكده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، نسخه الكترونیكی این كتاب در وبسایت این پژوهشكده موجود است.1399/01/14
00:07:46
5.0 /5
2575
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی