آجاک - acak آینده پژوهی
دبیر ستاد سلول های بنیادی در گفت وگو با آجاك:

اگر بودجه پژوهش افزایش نیابد، در رشد علمی جا می مانیم

اگر بودجه پژوهش افزایش نیابد، در رشد علمی جا می مانیم

آجاک: به گزارش آجاک، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با اشاره به اینکه بودجه پژوهش نباید فقط دولتی باشد، اشاره کرد: در صورتیکه افزایش بودجه اتفاق نیفتد، با توجه افزایش سرعت علمی کشورهای دیگر، جا می مانیم.دکتر امیرعلی حمیدیه در گفت و گو با ایسنا، درباره ی لزوم توجه به بودجه های پژوهشی در کشور، اظهار داشت: بطور قطع پیشرفت کشور در زمینه صنعت و فناوری نیاز به افزایش بودجه های پژوهشی دارد و در این مساله شکی وجود ندارد؛ ولی باید توجه داشت که بودجه پژوهش فقط از دولت نباید بیاید.

وی اشاره کرد: باید موضوع پژوهش در کشور نهادینه شود تا همه بخش های دولتی، سرمایه گذاران، خیرین و... توجهشان به این مساله جلب شود که پژوهش یک امر فقط دولتی نیست و دیگران نیز باید در آن مشارکت داشته باشند. اگر این اتفاق بیفتد و همه دست به دست یکدیگر دهند و کمک کنند، تحقیقات بیشتر و فناوری ها نیز بیشتر خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی اظهار امیدواری کرد که بودجه پژوهشی سال آینده افزایش پیدا کند و اشاره کرد: اگر این اتفاق نیفتد، باتوجه به اینکه سرعت رشد علمی دیگر کشورها خیلی بیشتر شده است، اگر ما مثل قبل بخواهیم پیش برویم، جا می مانیم و بطور قطع جای نگرانی دراین زمینه وجود دارد.

منبع:

1401/10/25
14:15:31
0.0 /5
315
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی