آجاک - acak آینده پژوهی

امکان شرکت دانشجویان بصورت جداگانه در جشنواره رازی برای نخستین بار

امکان شرکت دانشجویان بصورت جداگانه در جشنواره رازی برای نخستین بار

آجاک: آجاک: بگفته معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت امسال برای نخستین بار برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره رازی در بخش پژوهشگر برتر و پژوهشگر دانشجو از یکدیگر تفکیک شدند و در این بخش پژوهشگران دانشجو نیز در دو گروه عمومی و تحصیلات تکمیلی مورد ارزیابی قرار گرفتند.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر پناهی اظهار داشت: در این دوره از جشنواره هدف، تقدیر از پژوهش های اثرگذار و مسئله محور است؛ پژوهشگرانی که منشأ تحول در تحقیقات، فناوری و پژوهش کشور شدند و کشور از ثمرات آن بهره مند شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، با اشاره به اجرای عادلانه روند داوری بیست و هشتمین جشنواره علوم، تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی اشاره کرد: برگزیدگان در بخش پژوهشگر برتر و پژوهشگر دانشجو از یکدیگر تفکیک شدند و در این بخش پژوهشگران دانشجو نیز در دو گروه عمومی و تحصیلات تکمیلی مورد ارزیابی قرار گرفتند. این در حالیست که در سالهای قبل در این جشنواره دانشجویان با پژوهشگران و نخبگان جوان در یک گروه قرار داشتند و در صورت ارائه H-index بالای ۱۲ می توانستند در رقابت ها شرکت نمایند.

دکتر پناهی بیان کرد: امسال برای نخستین بار دانشجویان را از گروه نخبگان جدا کردیم و شرط H-index را برداشتیم، بدین سبب شانس موفقیت دانشجویان در این جشنواره چند برابر شده است و اصرار ما بر این است که دانشجویان حتما شرکت نمایند.

وی اضافه کرد: داوران این گروه نیز با نظر کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی انتخاب شدند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت درباب مزایای شرکت در جشنواره، تصریح کرد: دانشجویان وقتی در جشنواره رازی مقام بیاورند، به عنوان نخبه محسوب می شوند و می توانند از مزایای خاص نخبگان بهره مند شوند.

دکتر پناهی همین طور به اضافه شدن کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی به این دوره از جشنواره رازی اشاره و اشاره کرد: امسال جشنواره رازی در قالب چهار کمیته تخصصی علوم بالینی و سلامت، کمیته علوم پایه پزشکی، کمیته اختراعات و فناوری و کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی برگزار می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی بهمن ماه ۱۴۰۱ در سالن اجلاس سران برگزار می شود.
1401/10/21
08:21:39
0.0 /5
191
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی