آجاک - acak آینده پژوهی

انتشار کتاب اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت

انتشار کتاب اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت

آجاک: دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کتابی را برای مستندسازی سوابق و دستاوردهای مهم اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت در سال 1401 منتشر نمود.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، روند تحول و پیشرفت در ساختار و فعالیت دانشگاه ها و مراکز علمی کشور بسیار قابل توجه بوده است. خوشبختانه در این راه دانشگاه ها به تدریج علاوه بر وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص، مباحث پژوهش و نوآوری را نیز توسعه داده اند. هم اکنون نیز، باتوجه به نیازها و مسائل کشور، لازم است دانشگاه ها به شکل گسترده تر در پاسخ گویی به نیازهای کشور نقش ایفا کنند. مسلما این هدف مستلزم روش ها و الگوهای جدید بوده و باید بتوان این هدف را به درستی معرفی نمود و با روش های تشویقی مناسب به اجرا گذاشت.

دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزیر علوم در این خصوص اظهارکرد: بمنظور شناسایی، تشویق و پشتیبانی از فعالیت اثربخش اعضای هیات علمی، معیارهایی همچون مشارکت در فعالیت ها و برنامه ریزی های ملی و منطقه ای، اجرای قراردادهای تقاضامحور، ارائه دستاوردهای کاربردی و مؤثر در رفع مشکلات کشور و همکاری با نهادها و صنایع کشور برای بهبود راندمان و کارآیی مورد بررسی قرار گرفت و ۱۴۱ عضو هیات علمی از طرف دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به عنوان اعضای هیات علمی برتر عرضه شدند.

وی اضافه کرد: در این جهت جهت مستندسازی سوابق و دستاوردهای مهم این اعضای هیات علمی کتابی با عنوان اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت از طرف دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۴۰۱ انتشار یافته است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم؛ کتاب اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت از لینک زیر قابل مشاهده و دانلود است:

اعضای هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت
1401/10/12
18:01:33
0.0 /5
244
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی