آجاک - acak آینده پژوهی

آینده پژوهی مسائل حوزه زنان و خانواده در دانشگاه تهران

آینده پژوهی مسائل حوزه زنان و خانواده در دانشگاه تهران

به گزارش آجاک، رئیس مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران از طرح های معضلات سیاست های فرزندآوری کنونی، چالش های روابط زناشویی و فضای مجازی، هماهنگ سازی برنامه های ترویجی در حوزه ازدواج و … بعنوان طرح های خروجی نخستین رویداد «نوآیند» نام برد و اظهار داشت: این طرح ها در چارچوب سیاست نامه هایی در اختیار نهادهای حاکمیتی و اجرایی قرار گرفته و اجرای آنها با مشارکت تدوین کنندگان آنان صورت می گیرد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، نشست نخستین رویداد «نوآیند» با دستور کار شناسایی مسائل نوپدید با نگاه آینده نگرانه در حوزه زنان و خانواده، توسط مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران با همکاری مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد و مخاطبان بعد از پشت سرگذراندن مباحثی در مورد روش های آینده پژوهی، با چیستی مسائل نوپدید و روش پرکردن بوم پیشبینی مسائل نوپدید آشنا شدند. در این رویداد، همینطور بعضی از چالش های نوظهور مانند فناوری های تحول آفرین، رخدادهای محتمل مبتنی بر تغییرات اجتماعی و سایر موضوعات نوین آینده مورد بحث قرارگرفتند.
دکتر فاطمه یزدیان، رئیس مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران در این رویداد اظهار داشت: در رویداد نوآیند بنا داریم تا از راه نگرشی خلاقانه و نوآورانه و مبتنی بر روش ها و نگاههای آینده پژوهانه، برخی مسائلی را که در آینده رخ می دهند، احصا نماییم.
رئیس مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران از طرح های فرزندان دولت در چارچوب طرح معضلات سیاست های فرزندآوری کنونی، چالش های روابط زناشویی و فضای مجازی، هماهنگ سازی برنامه های ترویجی در حوزه ازدواج و … بعنوان طرح های خروجی این رویداد نام برد و اظهار داشت: این طرح ها در چارچوب سیاست نامه هایی در اختیار نهادهای حاکمیتی و اجرایی قرار گرفته و اجرای آنها با مشارکت تدوین کنندگان آنان صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر یزدیان اضافه کرد: این طرح ها همینطور با راهیابی در رویداد نهایی نوآیند، امکان اجرایی شدن در قسمت هایی از برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های کلان کشور را هم به دست می آورند.
دکتر فاطمه قاسمپور رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، دکتر مریم اردبیلی مدیرکل بانوان شهرداری تهران، دکتر عطایی مشاور امور زنان و خانواده رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر زهرا سادات مشیر از فعالان حوزه زنان و خانواده، دکتر کوهی نماینده مرکز پژوهش های مجلس و دکتر امیر عسگری مدیر خانه خلاق و نوآوری ترمه، داوران اولین رویداد نوآیند بودند که طرح های منتخب این رویداد را انتخاب و تقدیر کردند.
منبع:

1401/10/11
14:35:38
0.0 /5
397
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی