آجاک - acak آینده پژوهی
دكتر نیما رضایی مطرح كرد

علوم پایه به مثابه پی و ریشه پژوهش

علوم پایه به مثابه پی و ریشه پژوهش

به گزارش آجاک، معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، علوم پایه را به مثابه پی و ریشه پژوهش دانست و گفت: پژوهش های کاربردی شامل پایه تا بالین است. با اختیاراتی که داریم باید بدانیم ما مشق پژوهش می نماییم و نباید انتظارات عجیب و غریب داشته باشیم.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، پنجمین دوره مسابقات رساله های ۵ دقیقه و گزارش پیشرفت رساله دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مراسم روز پژوهش ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تالار ابن سینا برگزار شد و طی آن ۲۸ دانشجوی تحصیلات تکمیلی گزارش پیشرفت رساله های خویش را در زمان ۵ دقیقه در چارچوب سخنرانی عرضه کردند.

سپس هیئت داوران متشکل از دکتر نیما رضایی معاون پژوهشی دانشکده پزشکی، دکتر ایرج کاشانی معاون آموزش تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی و تعدادی از اساتید گروههای علوم پایه عرضه دانشجویان را مورد ارزیابی قرار دادند و سه نفر بعنوان برگزیده معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

طاهره سلطان تویه از گروه ایمنولوژی نفر اول، جواد صفاری از گروه ژنتیک نفر دوم و مریم سالم از گروه آناتومی بعنوان نفر سوم این دوره از مسابقات رساله های ۵ دقیقه ای انتخاب و عرضه شدند.

در این مراسم دکتر نیما رضایی، معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با قدردانی از حضور دانشجویان، علوم پایه را به مثابه پی و ریشه پژوهش دانست و اظهار داشت: پژوهش های کاربردی شامل پایه تا بالین است.

این متخصص ایمونولوژی و فلوشیپ ایمونولوژی بالینی و پیوند مغز استخوان با اشاره به اینکه سیاستگذاری در حوزه پژوهش از حوزه اختیارات ما در دانشکده و دانشگاه خارج است، اظهار داشت: با اختیاراتی که داریم باید بدانیم ما مشق پژوهش می نماییم و نباید انتظارات عجیب و غریب داشته باشیم.

معاون پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، آموزش و پژوهش را مانند دو بال دانست و اظهار داشت: برای پرواز و موفقیت، دانشجویان به هر دو بال نیاز دارند و هر دو باید قوی باشند.
برنده جایزه بین المللی «پژوهشگر جوان» آکادمی آلرژی، آسم و ایمونولوژی آمریکا در سال ۲۰۱۴، اضافه کرد: یک محقق باید بداند کاری که می خواهد انجام دهد، چقدر ممکن و امکان پذیر است.
منبع:

1401/10/04
11:02:19
0.0 /5
437
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی