آجاک - acak آینده پژوهی
از سوی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری؛

نتایج رتبه بندی مؤسسات پژوهشی کشور

نتایج رتبه بندی مؤسسات پژوهشی کشور

آجاک: به گزارش آجاک، نتایج رتبه بندی و ارزیابی مؤسسات پژوهشی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ توسط گروه رتبه بندی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) اعلام گردید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر سید احمد فاضل زاده، رئیس ISC ضمن گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت: رتبه بندی و ارزیابی مؤسسات پژوهشی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ توسط گروه رتبه بندی ISC انجام گرفت. در این رتبه بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه بندی مؤسسات پژوهشی، ۵ معیار اصلی پژوهش فناوری و نوآوری، بین المللی سازی، اثرگذاری اقتصادی و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات است.
فاضل زاده اظهار داشت: هر کدام از این معیارهای اصلی، به تعدادی شاخص اصلی و زیر شاخص تقسیم می شوند و عملکرد مؤسسات پژوهشی در هر یک از آنها، به صورت جداگانه ارزیابی می شود، در جدول زیر وزن هر کدام از معیارهای اصلی نشان داده شده است.


رئیس ISC در ادامه اظهار داشت: اطلاعات مورد نیاز به منظور رتبه بندی مؤسسات پژوهشی از سه طریق جمع آوری شده است: اطلاعات پژوهشی که جمع آوری آن بر عهده گروه رتبه بندی ISC است، خوداظهاری مؤسسات پژوهشی که از راه تکمیل پرسشنامه الکترونیکی رتبه بندی توسط رابطین در این مؤسسات به دست می آید و هم برخی اطلاعات که از سایر سازمان ها در اختیار گروه رتبه بندی قرار داده می شود.
ایشان در ادامه اظهار داشت: در رتبه بندی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، مجموعا تعداد ۵۲ مؤسسه پژوهشی حضور داشتند که اطلاعات تمامی آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. رتبه این مؤسسات پژوهشی به صورت درهمکرد و هم برپایه زمینه فعالیت، محاسبه شده است. جدول ۱ تعداد پژوهشگاه های حاضر در هر گروه را نشان داده است.


نتایج این رتبه بندی توسط معاونت پژوهشی وزارت عتف تأیید شده است.
در ادامه نتایج رتبه بندی مؤسسات پژوهشی به صورت درهمکرد و هم به تفکیک زمینه فعالیت آورده شده است:
منبع:

1401/09/18
12:42:34
0.0 /5
462
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی