آجاک - acak آینده پژوهی
معاون وزیر علوم:

۱۰ دهکده کشاورزی در کشور ایجاد خواهد شد

۱۰ دهکده کشاورزی در کشور ایجاد خواهد شد

آجاک: آجاک: لرستان معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم از ایجاد 10 دهکده کشاورزی در کشور آگاهی داد.


دکتر علی خیرالدین در کارگروه عملیاتی سازی شعار محوری سال در لرستان که با هدف بررسی راهکارهای تحقق شعار سال و تقویت زیست بوم نوآوری و فناوری در لرستان امروز در پارک علم و فناوری استان برگزار شد، با اشاره به برگزاری رویداد تانا اظهار داشت: در امتداد اجرای برنامه تانا وزات علوم با۱۰۰ میلیون تومان به طرح ها ارائه شده حمایت می کند و چنانچه طرح در سامانه نان وارد شود؛ ۱۰۰ میلیون تومان دیگر نیز دریافت خواهدنمود.

راه اندازی ۴۰ شهرک فناوری در استانها در دستور کار دولت
وی با اعلان اینکه راه اندازی ۴۰ شهرک فناوری در استانها در دستور کار دولت قرار گرفته است، اظهار داشت: لرستان و شرکت شهرک های صنعتی می تواند با فراهم کردن شرایط لازم و همکاری با پارک علم و فناوری استان، درخواست خودرا برای ایجاد شهرک فناوری به وزارت علوم جهت بررسی ارسال نمایند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم افزود: قانون همیشه پیشران اقتصاد ماست و باتوجه به زمینه های قانونی خوبی همچون جهش تولید و بخشنامه پشتیبانی از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، چنانچه شرکت های بزرگ واحدهای تحقیق و توسعه خودرا در عرصه پارک های علم و فناوری و شهرک های فناوری مستقر کنند می توانند از مزایای اعتبار مالیاتی بهره گیرند و در صورتیکه قرارداهای خودرا با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منعقد کنند آن قرارداها نیز مشمول اعتبار معالیاتی خواهند شد.

ایجاد ۱۰ دهکده کشاورزی در کشور
خیرالدین افزود: در بخشنامه پشتیبانی از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین ۱۰ دهکده کشاورزی در کشور ایجاد خواهد شد.
وی اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت های بالایی که در لرستان وجود دارد، سازمان جهادکشاورزی با همکاری پارک علم و فناوری زمینه های لازم را برای گرفتن مجوزهای لازم فراهم آورد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم بیان کرد: باتوجه به روند کند ارزیابی درخواست های شرکت های لرستان برای گرفتن مجوز دانش بنیان از طرف کارگروه های ارزیابی که در خارج از استان مستقر هستند؛ رایزنی های لازم به جهت اینکه لرستان به عنوان یکی از مراجع ارزیابی دانش بنیان منظور شود، با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت خواهد گرفت.
در ادامه این جلسه دکتر نامداری، رییس پارک علم و فناوری لرستان گزارشی از اقدامات انجام شده در کارگروه عملیاتی سازی شعار محوری سال استان لرستان ارائه داد و اقدامات و پیشنهادات پارک علم و فناوری لرستان در امتداد اجرای بخشنامه پشتیبانی از تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین در زمینه علوم تحقیقات و فناوری را تشریح نمود.
در آخر این جلسه، دو واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری لرستان، مشکلات و دغدغه های خود در راه تولید محصولات دانش محور را بیان نمودند.1401/09/03
17:04:46
0.0 /5
451
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی