آجاک - acak آینده پژوهی

گسترش همکاری مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی با دانشگاه سینس مالزی

گسترش همکاری مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی با دانشگاه سینس مالزی

آجاک: تفاهم نامه همکاری میان مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و مؤسسه آموزش عالی (IPPTN) دانشگاه سینس مالزی (Sains) با هدف ارتقای همکاریهای بین المللی به امضا رسید.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، بر اساس مفاد این تفاهم نامه برنامه های آموزشی و پژوهشی و همکاریهای دو مؤسسه، تبادل دانشجو، برنامه های مشترک تحقیقاتی و دانشگاهی، کارگاه های مشترک آموزشی، تبادل نشریات و دیگر ارتباطات دانشگاهی و سایر همکاریهای علمی اجرا می شود و دو طرف در بازه های زمانی مختلف بر آن توافق می کنند.

علی باقر طاهری نیا، رییس مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی در این جلسه در مورد جایگاه مؤسسه توضیح داد و اظهار داشت: این مؤسسه از نظر ساختاری زیر نظر وزارت علوم قرار دارد، ولی از جهت تهیه آمار جایگاهی فرادستگاهی دارد و اعضای هیات علمی در گروههای در رابطه با آموزش عالی دسته بندی شده اند.

وی اضافه کرد: مدیریت آموزش عالی، اقتصاد آموزش عالی، برنامه ریزی توسعه آموزش عالی، برنامه ریزی درسی در آموزش عالی، آینده پژوهی آموزش عالی، مطالعات تطبیقی در آموزش عالی گروههای مختلف در موسسه هستند و کلان پروژه های آموزش عالی در این گروه ها به انجام می رسد.

طاهری نیا ضمن تاکید بر همکاری در سطح سیاست های کلان اظهار داشت: تفاهم نامه مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی که با مؤسسه پژوهش آموزش عالی مالزی در سال ۲۰۱۹ تنظیم شده است و امروز تجدید می شود، باید با رویکرد جدیدی امضا شود.

تاکید بر اشتراک گذاری سیاست ها و تجارب

وی افزود: کارهای سه سال قبل بر نشست های علمی و کارگاه ها تمرکز داشته، ولی مایل هستیم به سطح اشتراک گذاری سیاست ها و تجارب برسیم. دوست داریم بدانیم مالزی در برخورد با تحولات جهانی آموزش عالی، چه نگاهی در پیش گرفته است.

بنابر اعلام روابط عمومی مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی؛ طاهری نیا اظهار داشت: باید تفاهم نامه را به سطح اشتراک تجربه های سیاستگذاری ارتقا دهیم. هم افزایی در تبادل تجربه های زیسته دو طرف و شبکه سازی دو حوزه مدنظر است. شبکه سازی سرآمدان و دانشمندان جهان اسلام و منطقه را می توانیم شکل دهیم تا آنها بتوانند در کلان روندها اظهارنظر کنند.
1401/08/23
11:55:20
0.0 /5
378
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی