آجاک - acak آینده پژوهی

اعلام زمان فراخوان گرنت مؤسسه نیماد برای تحقیقات دانشجویی

اعلام زمان فراخوان گرنت مؤسسه نیماد برای تحقیقات دانشجویی

آجاک: فراخوان گرنت ˮنیمادˮ برای تحقیقات دانشجویی در آخرین نشست شورای راهبردی مؤسسه نیماد به تصویب رسید و تا آذر ماه سال جاری منتشر خواهد شد.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اعلان اینکه در امتداد چابک سازی و طبق اولویت بندی سیستم سلامت کشور اساسنامه مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) در شهریور ۱۴۰۱ بروزرسانی شد، اظهار داشت: تا آخر سال جاری چهار فراخوان گرنت منتشر خواهد شد. فراخوان گرنت مؤسسه نیماد نیز برای تحقیقات دانشجویی در آخرین نشست شورای راهبردی مؤسسه نیماد به تصویب رسید که تا آذر ماه منتشر خواهد شد؛ این آورد بسیار خوبی است و انتظار می رود دانشجویان از این ظرفیت به بهترین نحو بهره گیرند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اشاره کرد: طبق اساسنامه جدید کمیته های مؤسسه نیماد نیز متحول شده و در ۹ کمیته تمام حوزه های سیستم سلامت کشور پوشش داده شدند. همین طور توجه ویژه ای اعمال شده است تا اعضای کمیته ها نیز از سراسر کشور باشند و اگر دانشگاهی در کمیته ها نماینده ندارد، اعلام نماید تا به آن رسیدگی شود.

وی اسامی کمیته های جدید مؤسسه نیماد را برشمرد و اظهار داشت: کمیته جوانی جمعیت، خانواده و سبک زندگی باتوجه به دغدغه های روز کشور به وجود آمده است و کمیته درمان های نوین، فناوری و نوآوری های علوم پزشکی، دارو، تجهیزات پزشکی، سلامت و امنیت غذایی، بیماریهای غیرواگیر، صعب العلاج و مزمن، بیماریهای نوظهور، بازپدید و واگیر، سلامت الکترونیک و هوش مصنوعی، سیاستگذاری و اقتصاد سلامت، سلامت اجتماعی، سلامت روانی و حوادث، سوانح، بلایای طبیعی و سلامت محیط زیست به همراه کمیته اخلاق در پژوهش بر طبق چارت به روز شده راه اندازی شدند.

به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، رییس مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) همین طور از تغییر روند اعلام فراخوان های مؤسسه نیماد در سال آینده آگاهی داد و اشاره کرد: فراخوان های سال جاری بر منوال موجود برمبنای کمیته های تخصصی اعلام شدند، ولی فراخوان های آینده برمبنای نیازهای سیستم سلامت کشور تهیه و درخواست خواهند شد.
1401/08/17
08:48:17
0.0 /5
382
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی