آجاک - acak آینده پژوهی

همکاری جهاد دانشگاهی در تدوین برنامه هفتم توسعه

همکاری جهاد دانشگاهی در تدوین برنامه هفتم توسعه

به گزارش آجاک، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی در بازدید از مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: این نهاد علمی آمادگی دارد تا در انجام مطالعات مورد نیاز، جهت تدوین برنامه هفتم توسعه دوشادوش مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه، اقدمات پژوهشی لازم را سامان دهی کند.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی کشور ضمن بازدید از مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه و آشنایی با دستاوردهای این مرکز پژوهشی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی با دارا بودن ۳۸ واحد در تمامی استانهای کشور، سه پژوهشگاه و ۲۹ پژوهشکده در طول فعالیت علمی خود کوشیده است در جهت رفع نیازهای کشور اقدام نماید.

وی افزود: امروزه جهاد دانشگاهی با دارا بودن سه پارک علم و فناوری ۲۴ مرکز رشد و ۱۵۲ گروه پژوهشی مفتخر به ثبت ۵۴۵ اختراع تابحال ثبت شده است.

دکتر پورعابدی ضمن بر شمردن مزیت های جهاد دانشگاهی تصریح کرد: حالا جهاد دانشگاهی این آمادگی دارد تا در انجام مطالعات در جهت تدوین برنامه هفتم دوشادوش مرکز پژوهش های سازمان برنامه، اقدامات پژوهشی لازم را سامان دهی کند.

همچنین در این جلسه دکتر سید مهدی پاکذات، رئیس مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری، ضمن تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته در جهاد دانشگاهی کشور تصریح کرد: این مطلب مشخص است که کارهای صورت گرفته در جهاد دانشگاهی مبتنی بر نیازهای حاکمیت صورت بندی شده است. با این وجود باید دقت داشت که در بعضی از موارد مراکز پژوهشی می بایست سفارش پژوهشی کارفرما را دقیق تر و منظم تر کنند تا پس از حاصل شدن نتایج پژوهش این نتایج به صورت کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری ضمن بیان کار ویژه های این مرکز و حلقه های مختلف اتصال در میان مرکز و جهاد دانشگاهی تصریح کرد: مرکز می تواند در کنار جهاد در ارتقا بهره وری بیشتر در دستگاه ها تا اجرا اقدامات موثر انجام دهد.

بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه، این بازدید با حضور معاون، مدیران گروههای پژوهشی و مدیران کل پژوهش، آموزش و نشر مرکز روز یک شنبه ۸ آبان ماه در سالن دکتر عظیمی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری برگزار شد.منبع:

1401/08/10
10:11:44
0.0 /5
398
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی