آجاک - acak آینده پژوهی

شرح جزئیات جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی با محوریت فناوری سلامت

شرح جزئیات جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی با محوریت فناوری سلامت

آجاک: به گزارش آجاک، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ضمن اشاره به بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی اظهار داشت: این دوره از جشنواره با تکیه بر فناوری های حوزه سلامت بهمن ماه سال جاری در سالن همایش های بین المللی رازی برگزار می شود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با بیان این خبر و با اشاره به اینکه جشنواره رازی امسال با محوریت شعار سال برگزار می شود، خاطرنشان کرد: به منظور تاکید بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، فناور برتر و محصول فناورانه به صورت جداگانه در این دوره از جشنواره مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. پارسال بنا به مقتضیات موجود توجه بیشتری بر پتنت و اختراعات ثبت شده اعمال شد، ولی سال جاری از محصول فناور که از مرحله اختراع گذشته و منجر به رفع مساله ای در حوزه سلامت کشور شده باشد، حمایت می شود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اظهار نمود: بیست و هشتمین دوره از جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی در چارچوب سه کمیته تخصصی علوم پایه پزشکی، علوم بالینی سلامت و اختراعات و فناوری برگزار می شود و برگزیدگان در قسمت های فناوران و مخترعان، صاحبان محصولات برتر، پژوهشگران ایرانی، محققان جوان، محققان دانشجو، صاحبان پژوهش برتر و شرکت ها و هسته های فناور معرفی می گردند.
وی به بعضی از تغییرات در نحوه امتیازدهی این دوره از جشنواره اشاره و اظهار نمود: شرایط ثبت نام کنندگان گروه پژوهشگران ایرانی H ۱۲ و در گروه محققان جوان H ۸ و حداکثر سن ۳۵ در نظر گرفته شده است. در گروه محققان دانشجو برای ثبت نام کنندگان محدودیت H و شرط سنی حذف گردیده است. در گروه پژوهش برتر اولویت های پیشین در مورد تحقیقات در رابطه با کووید_۱۹ به علت بازگشت به شرایط غیراضطراری حذف می شود. همینطور در این گروه امتیاز داور از ۳۴ به ۴۰ تغییر یافت و امتیازات IF و استنادات هر کدام به ۳۰ رسید. کاربردی بودن، توجه به اولویت ها و تولید دانش و گسترش مرزهای دانش بر مبنای اجماع داوران از دیگر موارد قابل اشاره در مورد جشنواره رازی به حساب می آید.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، وی به بخش نهادها و مؤسسات حقوقی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی، مراکز تحقیقاتی، کمیته های تحقیقات دانشجویی، نشریات، مراکز رشد فناوری و شرکتهای دانش بنیان حامیان و خیرین تحقیقات و فناوری در قسمت نهادها و مؤسسات حقوقی امکان حضور و مشارکت در جشنواره رازی بیست و هشتم را خواهند داشت.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، بعضی از موارد منع شرکت در این دوره از جشنواره رازی را برشمرد و تصریح کرد: برگزیدگان ۶ دوره اخیر گروه محققان، محققان جوان و محققان دانشجو در این دوره از جشنواره امکان شرکت ندارند و همینطور برگزیدگان سه دوره اخیر گروه پژوهش برتر در این دوره امکان حضور ندارند.
دکتر پناهی اضافه کرد: در این دوره از جشنواره نمایشگاه جانبی از دستاوردهای فناورانه و پژوهشی دایر خواهد شد.
منبع:

1401/08/07
09:00:17
0.0 /5
256
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی