آجاک - acak آینده پژوهی

بازخوانی مقالات در رابطه با روز آتش نشانی و ایمنی در SID

بازخوانی مقالات در رابطه با روز آتش نشانی و ایمنی در SID

آجاک: طبق گزارش مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID)، پربازدیدترین مقالات علمی با موضوع ˮآتش نشانی و ایمنیˮ معرفی گشتند.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، بر طبق آمار ارائه شده درباب نرخ مرگ و میر براثر آتش سوزی، ایران با مقدار ۲.۳۰ به ازای هر صد هزار نفر، همچون کشورهایی است که نرخ حریق متوسط رو به بالایی دارد.
یکی از مشاغل سخت و دشوار دنیا شغل آتش نشانی است. خاصیت خاص این شغل این است که زمانی که بقیه درحال گریز از وقوع حادثه ای هستند، آتش نشانان به دل حادثه می روند. در کشورهای توسعه یافته سازمان آتش نشانی به عنوان سازمان اصلی در ایمنی و امداد شمرده می شود.
از ین جهت، هفتم مهرماه هرسال به عنوان "روز ملی آتشنشانی و ایمنی" نام گذاری شده است. این نام گذاری که در سال ۱۳۵۹ اتفاق افتاده، به سبب حمله رژیم بعث عراق به پالایشگاه آبادان و درنتیجه آن شهید شدن تعداد زیادی از آتش نشانان کشور بوده است.
معرفی مقالات پربازدید علمی با موضوع آتشنشان


جدول ۱، مقالات پربازدید با موضوع آتش نشان را نشان میدهد. براین اساس مقاله "بررسی میزان استرس شغلی و عوامل مؤثر در آن در آتش شانان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ۱۳۷۹" با بیش از ششصد بازدید، مهم ترین مقاله فارسی با موضوع آتش نشانی است. این مقاله به بررسی ۱۵۵ آتش نشان مرد در تهران بر طبق میزان استرس شغلی می پردازد و به این نتیجه می رسد که میزان استرس شغلی در آتش نشانان جوان تر و افرادی که شغل دوم دارند، بصورت مدلول داری بیش از سایرین است.
معرفی مجلات با بیشترین تعداد مقالات فارسی با موضوع آتش نشان
برمبنای بررسی انجام شده، مجلات امداد و نجات، جغرافیا و آمایش شهری - منطقه ای و سلامت کار ایران به ترتیب مجلاتی هستند که بیشترین تعداد مقالات فارسی با موضوع آتش نشان را منتشر نموده اند.
کلمات کلیدی مقالات فارسی با موضوع آتش نشانی
کلمات کلیدی عصاره هر مقاله است و نویسنده موضوعات مقاله خودرا در کلمات کلیدی نشان میدهد.


شکل ۱، مهم ترین کلمات کلیدی مقالات با موضوع آتش نشان را نشان میدهد. براین اساس مکان یابی، بهینه سازی، اولویت، مدیریت و بحران مهم ترین کلمات کلیدی در مقالات با موضوع آتش نشان هستند.
به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، مقالات با موضوع مکان یابی و بهینه سازی به ساخت ایستگاه های آتش نشانی اشاره دارد. به سبب ذات شغل آتش نشانی که با بحران ارتباط دارد، موضوعات مدیریت و بحران نیز از کلمات مهم مقالات با موضوع آتش نشانی هستند.
منبع:

1401/07/11
11:04:45
0.0 /5
405
تگها: خدمات , سازمان
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی