آجاک - acak آینده پژوهی

راه اندازی سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران كرونا در ایران

راه اندازی سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران كرونا در ایران

به گزارش آجاك سامانه اطلاع رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران كرونا در ایران با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به بهره برداری رسید.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، دكتر رضا ملك زاده با بیان این خبر اضافه كرد: این سامانه با نشانی http: //corona.research.ac.ir بعد از چند روز تلاش بی وقفه همكاران پزشك، اپیدمیولوژیست در مركز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشكی تهران و تیم برنامه نویسی و تحلیل داده یكی از شركت های دانش بنیان، با استفاده از زیرساخت RABIT افتتاح شد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تصریح كرد: سامانه جدید اطلاع رسانی در مورد ویروس كرونا شامل محتوای آموزشی، خودارزیابی و نظام ثبت بیماران در ایران است و هموطنان می توانند در این سامانه وضعیت سلامتی خویش را با ما درمیان بگذارند.

ملك زاده همینطور اضافه كرد: در این سامانه بخش مربوط به اطلاع رسانی عمومی، پرسش و پاسخ، خود غربالگری (بنا بر دستورالعمل كشوری)، رجیستری بیماران و پیگیری بیماران قرار داده شده است.

به گزارش وبدا، او در آخر اظهار داشت: مواردی همچون ابزار الكترونیك تریاژ و كورس آموزشی health professionals هم اضافه خواهد شد و مقرر است بایوبانك نمونه ها در بخش رجیستری قرار گیرد.1398/12/17
15:27:32
5.0 /5
3219
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی