آجاک - acak آینده پژوهی

اعطای جایزه بین المللی کمومتریکس 2022 به استاد دانشگاه شریف

اعطای جایزه بین المللی کمومتریکس 2022 به استاد دانشگاه شریف

آجاک: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف موفق به دریافت جایزه CHEMOLAB 2022 در کنفرانس بین المللی کمومتریکس شد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر هادی پرستارشهری، عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف در هجدهمین دوره کنفرانس بین المللی کمومتریکس در شیمی تجزیه CAC که در ایتالیا برگزار شد، موفق به کسب جایزه CHEMOLAB 2022 شد.
این جایزه هر دو سال یکبار توسط "الزویر" به پژوهشگران موفق و سرآمد زیر چهل سال که بیشترین فعالیت و تاثیر در پنج سال اخیرشان در گرایش کمومتریکس دارند، اهدا می شود.
انتشار مقالات باکیفیت، تعاملات بین المللی با سایر گروههای کمومتریکس دنیا، حضور و سخنرانی در مجامع علمی کمومتریکس دنیا، داوری مقالات برای مجلات بین المللی، مشارکت در اجرای طرح های تحقیقاتی بین المللی و برگزاری رویدادهای علمی بین المللی همچون فاکتورهای مهم انتخاب محقق برتر برای دریافت این جایزه است.
به نقل از وزارت علوم، کنفرانس بین المللی کمومتریکس که به اختصار CAC نامیده می شود، هر دو سال یک دفعه برگزار می گردد و معتبرترین کنفرانس در حوزه کمومتریکس در دنیاست. در این کنفرانس تازه ترین دستاوردها در حوزه کمومتریکس ارائه می شود و همین طور کمپانی های بزرگ تولید دستگاه های آنالیز و نرم افزارهای مربوطه در این کنفرانس حضور دارند.
دکتر هادی پرستار شهری با احتساب پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری خود بیش از ۱۵ سال است که در حوزه کمومتریکس فعالیت دارد. وی در طول این زمان علاوه بر تلاش در راستای توسعه و کاربرد روش های مختلف کمومتریکس جهت آنالیز سیستم های پیچیده محیط زیستی، غذایی و دارویی، در این خصوص تعامل بین المللی مناسبی با گروههای تحقیقاتی بزرگ در دنیا به وجود آورده است.
در این جهت انتشار بیش از ۷۶ مقاله در مجلات معتبر بین المللی، سه فصل کتاب، بیش از ۶۰ مقاله در کنفرانس های بین المللی و داخلی و اجرای ۵ طرح بین المللی با کشورهای اسپانیا، فرانسه، هلند و روسیه قسمتی از دستاوردهای وی دراین زمینه است.
دریافت جایزه دانشمند جوان کمومتریکس در سال ۲۰۱۵، دریافت فلوشیپ هامبولت از کشور آلمان، گرنت بین المللی جندی شاپور با کشور فرانسه نیز از دیگر افتخارات کسب شده بین المللی توسط دکتر پرستار است.
همین طور برگزاری چهار دوره مدرسه زمستانی کمومتریکس با حضور بیش از ۱۵ تن از نامداران کمومتریکس دنیا در دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف، از دیگر کارهای گروه تحقیقاتی وی است.
منبع:

1401/06/15
23:20:50
0.0 /5
378
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی