آجاک - acak آینده پژوهی

تولید برق با سلول خورشیدی حتی در شب!

تولید برق با سلول خورشیدی حتی در شب!

آجاك: تحقیق جدیدی توضیح می دهد كه چگونه صفحات خورشیدی می توانند حتی در شب نیز برق تولید كنند.مهندسین با تكنولوژی پنل های خورشیدی موجود تا به امروز نمی توانستند در شب نیز انرژی تولید كنند. اما تحقیقات جدید نشان میدهد می توان پانل هایی را طراحی كرد كه بتواند در تمام ساعات كار كنند. مطابق این مطالعه جدید، در شرایط بهینه این سلول های فتوولتائیك می توانند در شب یك چهارم انرژی تولید شده در روز را تولید كنند. برای رسیدن به این هدف، باید سلول های گرمایشی را تولید كرد كه می توانند انرژی تولید كنند. جایی كه تابش فروسرخ یا گرما سلول را ترك می كند و مقداری انرژی در این پروسه به وجود می آورد.
سلولهای گرمایشی هم اكنون در زمینه های مختلفی مانند تبدیل انرژی هدر رفته استفاده می شوند.
Jeremy Munday، مهدنس برق می گوید: ما در این فكر بودیم كه اگر یكی از این دستگاه ها را به سمت آسمان نشانه بگیریم چه می شود؟ برای دستیابی به این اثر با اشعه مادون قرمز، ما به موادی متفاوت از صفحات معمولی خورشیدی و با میل به متمركز كردن نور مرئی نیاز داشتیم. قدم بعدی فهمیدن میزان تركیب مواد با الكترونیك بمنظور تولید یك صفحه موثر بود كه بتواند از آسمان شب استفاده نماید.
به گفته Munday، یك سلول خورشیدی معمولی با جذب نور خورشید انرژی تولید می كند و موجب ظاهر شدن ولتاژ در داخل دستگاه می شود. در این سلول های جدید نور ساطع می شود و جریان و ولتاژ در جهت مخالف حركت می كنند و انرژی تولید می شود.

طبق محاسبات پژوهشگران، مزارع خورشیدی می توانند حداكثر ۵۰ وات انرژی در هر متر مربع و در شرایط ایده آل تولید كنند.
سالهای گذشته چنین سیستم مشابهی را از مهندسین دانشگاه استنفورد مشاهده كردیم كه از عدم تعادل گرما بین آسمان شب و زمین برای تولید برق استفاده می كرد. با این وجود یك راه طولانی برای پیشبرد صحیح این فناوری پیش رو است. sciencealert.com ۲۱۲۱


منبع:

1398/12/11
21:01:48
5.0 /5
3106
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی