آجاک - acak آینده پژوهی
بر اساس یك توافق نامه اجرایی می شود

دانش آموختگان دکتری برگزیده جذب بخش تحقیق و توسعه صنایع می شوند

دانش آموختگان دکتری برگزیده جذب بخش تحقیق و توسعه صنایع می شوند

به گزارش آجاک، معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان از امضای توافق نامه «تقویت تحقیق و توسعه در صنعت و جامعه با استفاده از دانش آموختگان دکتری برگزیده» میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان اطلاع داد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر عباس ابراهیمی ضمن اشاره به لزوم بهبود شرایط بنگاه های اقتصادی کشور، اظهار داشت: افزایش بهره وری یک لزوم جدی جهت پیشرفت کشور است که در سایه استفاده از علم و دانش روز و حضور متخصصان در مراکز تحقیق و توسعه صنایع، محقق خواهد گردید.
ابراهیمی در ادامه ضمن اشاره به امضای توافق نامه «تقویت تحقیق و توسعه در صنعت و جامعه با استفاده از توان دانش آموختگان دکتری برگزیده» میان بنیاد ملی نخبگان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار نمود: بر طبق این موافقت نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان با حمایت مالی، از جذب و بکارگیری دانش آموختگان دکتری برگزیده، در بخش‎های تحقیق و توسعه صنایع، بنگاه های اقتصادی، دستگاه ها و سازمان های دولتی و خصوصی اقتصادی کشور حمایت می کنند. این محققان در صورت داشتن شرایط مورد نظر علاوه بر استخدام یک ساله در واحد صنعتی، بعنوان پژوهشگر پسادکتری هم شناخته شده و گواهی های مربوطه را از دانشگاه های ناظر و همکار دریافت خواهند کرد.
وی ضمن اشاره به مشمولین این طرح، خاطرنشان کرد: دانش آموختگان مقطع دکتری برگزیده که بیشتر از دو سال از زمان دانش ­آموختگی آنان نگذشته و می­ توانند به صورت تمام وقت در نهاد میزبان همکاری کنند، مشمول این طرح هستند.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، ابراهیمی اظهار داشت: این طرح شامل کلیه رشته ­های دانشگاهی است و تعداد پذیرش در حوزه­ ها و شاخه­ های تخصصی با عنایت به نیاز و اولویت های ملی و یا نهاد میزبان، مشخص خواهد شد. پیشنهاد فعالیتهای یکساله تحقیق و توسعه داوطلبان باید به تایید نهاد مذکور و دانشگاه همکار برسد و امکان تمدید طرح برای دوره یکساله دوم برپایه ارزیابی گزارش عملکرد وجود دارد.
او در آخر با اشاره به اینکه نهادهای میزبان باید درخواست­ های خویش را به صورت سالانه و بر مبنای فرمت مورد نظر به کمیته مشترک (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان) اعلام کنند، اظهار داشت: نهاد میزبان موظف است با دانشگاه محل تحصیل دانش آموخته برای حضور یک استاد ناظر طرح موافقت کند، همینطور حداقل ۵۰ درصد حقوق پذیرفته شدگان (حقوق استادیار پایه یک دانشگاه تهران) باید توسط نهاد میزبان تامین گردد و از طرفی، عقد قرارداد و امور حقوقی و پرسنلی مربوطه هم بر عهده این نهاد خواهد بود.
منبع:

1401/05/26
10:04:32
0.0 /5
403
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی