آجاک - acak آینده پژوهی

اولین رویداد روز هوش مصنوعی

اولین رویداد روز هوش مصنوعی

اولین رویداد روز هوش مصنوعی با ارائه 9 پنل تخصصی با محوریت دانشگاه و صنعت و با تمرکز بر محورهای اصلی رویداد 19 تا 21 مهرماه در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی انجام می شود.


سعید فرضی دبیر اجرائی این رویداد در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا با اعلان اینکه این رویداد بستری برای تعامل بین دانشگاه و صنعت فراهم می آورد که متعاقباً منجر به آشنایی بیشتر دانشگاه با نیازمندی های صنعت و همین طور صنعت با توانمندهای دانشگاه می شود، اضافه کرد: این رویداد به گونه ای برنامه ریزی شده است که افراد و سازمان های دولتی تصمیم گیر و تصمیم ساز در زمینه هوش مصنوعی و همین طور شرکت های پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات به همراه افراد آکادمیک و دانشگاهی بتوانند تعاملات و همکاریهای بیشتری با یکدیگر برقرار کننر و زمینه هم افزایی آنها فراهم گردد.
وی گفت: در این رویداد علاوه بر سخنرانی ها و پنل های تخصصی، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه فناورانه با مشارکت شرکت های پیشرو در هوش مصنوعی برنامه ریزی شده است.
دبیر اجرائی اولین رویداد روز هوش مصنوعی در ادامه، شناسایی و ارائه توانمندی های دانشگاه در زمینه هوش مصنوعی، گردهم آوری ذی نفعان دولتی، خصوصی، دانشگاهی و صنعتی در زمینه هوش مصنوعی و احصاء نیازمندی های موجود در جامعه و ارائه راهکارهایی برای پاسخ به این نیازمندی ها را از مهم ترین اهداف برگزاری این رویداد اعلام نمود.
فرضی اظهار داشت: در این رویداد از افراد با تجربه و تاثیر گذار در زمینه هوش مصنوعی در ایران و جهان دعوت شده است. میهمانان این رویداد از صنعت و دانشگاه انتخاب شده اند و در بیش از هفت سخنرانی کلیدی حضور خواهند داشت و درباب فرصت ها چالش هایی که هوش مصنوعی در ایران و جهان به وجود آورده است، سخنرانی می کنند.
وی با یادآوری این که در این رویداد چند پانل تخصصی با تمرکز بر محورهای اصلی رویداد در دو روز برنامه ریزی شده است، اضافه کرد: در این پنل های تخصصی علاوه بر معرفی پروژه های هوش مصنوعیِ اجرا شده در دانشگاه، خبرگان دانشگاهی و صنعتی جهت ایجاد هم افزایی بیشتر به بحث و گفت و گو می پردازند.
دبیر اجرائی اولین رویداد روز هوش مصنوعی افزود: موضوع پنل ها شامل پزشکی و سلامت، انرژی، عمران و محیط زیست، برق و کامپیوتر، اقتصاد، خدمات شهری و حمل و نقل، صنایع هوا فضا و خودرو است. از بیش از ۱۰ شرکت پیشرو در زمینه هوش مصنوعی و همین طور شرکت های دانش بنیان برای برگزاری غرفه دعوت شده است. همین طور شرکت های علاقمند می توانند بوسیله سایت رویداد برای دریافت غرفه اقدام نمایند.
فرضی افزود: در این رویداد بیش از ۶ کارگاه دو ساعته با صدور گواهی معتبر از جانب IEEE بخش ایران رایگان با هدف آشنایی مدعوین با ابزارها و موضوعات پیشرفته هوش مصنوعی تشکیل می شود.
وی با اشاره به اینکه کارگاه های آموزشی در ۱۹ مهرماه پیش از شروع رویداد بصورت حضوری در پردیس مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی برگزار می شود، گفت: علاقه مندان برای ثبت نام در کارگاه های آموزشی باید بوسیله وبگاه رویداد اقدام نمایند.
دبیر اجرائی اولین رویداد روز هوش مصنوعی مسیرهای ارتباطی با این رویداد را شامل دبیرخانه دائمی رویداد روز هوش مصنوعی در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تقاطع خیابان شریعتی و اتوبان رسالت (پل سید خندان) و آدرس وب سایت: https: //ai-day.kntu.ac.ir، ایمیل: Ai-day@saba.kntu.ac.ir اعلام نمود.1401/05/17
22:40:59
0.0 /5
488
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی