آجاک - acak آینده پژوهی
در متن انتصاب مسئول حوزه بین الملل معاونت تحقیقات و فناوری تاكید شد

حوزه های در رابطه با دیپلماسی فناوری سلامت ساماندهی مؤثر شود

حوزه های در رابطه با دیپلماسی فناوری سلامت ساماندهی مؤثر شود

به گزارش آجاک معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، مسئول حوزه بین الملل این معاونت را انتخاب کرد و در حکم انتصاب وی ساماندهی مؤثر حوزه های در رابطه با دیپلماسی فناوری سلامت را خواهان شد.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی در حکمی دکتر سجاد سحاب نگاه؛ عضو مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد را به عنوان «مسئول حوزه بین الملل معاونت تحقیقات و فناوری» منصوب نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، متن حکم به این شرح است:

"جناب آقای دکتر سجاد سحاب نگاه

عضو محترم هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی مشهد

باسلام و احترام؛

نظر به اهمیت موضوع و تأکیدات مقام عالی وزارت در توجه، تمرکز و توسعه همکاری­ های بین المللی هم ­افزا و مؤثر در راه منافع کشور و باتوجه به شایستگی، تجارب و تعهد جنابعالی به عنوان «مسئول حوزه بین الملل معاونت تحقیقات و فناوری» منصوب می­ شوید.

از آن جایی که همکاریهای هدفمند در زمینه بین الملل نقش ویژه ­ای در توسعه و ارتقای تحقیقات و فناوری و دستیابی و تحقق دیپلماسی سلامت ایفا می ­نماید، برنامه ریزی دقیق و اجرای مناسب کارهای در رابطه با این هدف در کنار تدبیر ساختار تشکیلاتی و فرآیندهای کاری متناسب با آن مورد انتظار اینجانب است. اهم مواردی که باید در اسرع وقت ساماندهی و اجرائی نمائید، به شرح زیر می ­باشد:

ساماندهی فرآیندها و اقدامات در رابطه با برنامه ­های حمایتی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در سطح وزارت بهداشت در جهت هدفمند نمودن و طراحی پروسه ارزیابی، تعیین مجری مرتبط و توانمند، تصویب طرح، اجرا و در نهایت استفاده سیاستی از نتایج مطالعات و برنامه ­ها و مطالعات انجام شده.

ساماندهی و نظارت بر فعالیت مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت (WHOCCs) و دبیرخانه اجرائی آن با هماهنگی اداره کل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

ساماندهی و هدایت مؤثر و شایسته حوزه های در رابطه با دیپلماسی فناوری سلامت.

فراهم نمودن زمینه دسترسی و تسهیل همکاریهای بین الملل در سطح معاونت های تحقیقات و فناوری دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی کشور.

سایر امور در رابطه با حوزه بین الملل ارجاعی از جانب اینجانب.

برای این منظور لازم است شورای امور بین الملل معاونت تحقیقات و فناوری را تشکیل دهید تا با تشریک مساعی و حمایت همه ذینفعان موارد فوق اجرائی و عملیاتی شود. ضمنا مدیران معاونت تحقیقات و فناوری در این راه همکاری و همراهی کامل با جنابعالی خواهند داشت.

امید است با توکل بر خداوند متعال و روحیه جهادی ضمن رعایت عدالت و شفافیت در دستیابی به اهداف و برنامه­ ها موفق و پیروز باشید».

منبع:

1401/04/23
22:54:25
0.0 /5
383
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی