آجاک - acak آینده پژوهی

لابراتوار جامع محیط زیست در دانشگاه تهران تأسیس می شود

لابراتوار جامع محیط زیست در دانشگاه تهران تأسیس می شود

آجاک: رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران از یکپارچه سازی لابراتوار ها و ایجاد لابراتوار جامع محیط زیست در دانشگاه تهران آگاهی داد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا نورپور با بیان این که لابراتوار جامع محیط زیست دانشگاه تهران با ۱۳ لابراتوار در فضایی به مساحت حدود ۹۰۰ مترمربع در دانشکده محیط زیست راه اندازی می شود، اظهار داشت: یکی از لابراتوار هایی که در این لابراتوار جامع فعال خواهد بود، لابراتوار آنالیز دستگاهی دارای دستگاه های پیشرفته مانند GC/MS، GC، A.A.S، HPLC، IC و ICP است که در آن آنالیزهای مربوط به آلاینده های آلی و معدنی در آب و خاک و تا حدودی در هوا اندازه گیری می شود.

وی ادامه داد: لابراتوار شیمی تر(WET LAB) از دیگر ارکان لابراتوار جامع محیط زیست دانشگاه تهران است که بیشتر کارهای مربوط به آب و فاضلاب مانند تیتراسیون ها، اندازه گیری TSS، TDS، COD، BOD و … در آن انجام می شود. این لابراتوار به دستگاه هایی نظیر ترازوی حساس، کوره، اتوکلاو، اسپکتروفوتومتر، الک و انکوباتور مجهز است.

رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران همین طور از راه اندازی لابراتوار آلودگی هوا در لابراتوار جامع محیط زیست دانشگاه تهران به عنوان یکی از اولویت های اول دانشکده محیط زیست نام برد و اظهار داشت: درخواست خرید تجهیزات این لابراتوار در فهرست انتظار اداره تجهیزات دانشگاه قرار دارد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر نورپور از لابراتوار نانو تکنولوژی، لابراتوار پسماند و انرژی، لابراتوار سواحل و دریا، لابراتوار عملیات واحد، لابراتوار عددی مدلسازی کیفیت هوا، لابراتوار راندمان بهینه از منابع، لابراتوار سنجش از دور زیست محیطی، لابراتوار لخته سازی الکتریکی، لابراتوار زیست توده و لابراتوار بوم شناسی سیمای ایران به عنوان دیگر لابراتوار های پیش بینی شده در لابراتوار جامع محیط زیست دانشگاه تهران نام برد.
منبع:

1401/04/08
11:47:02
0.0 /5
542
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲