آجاک - acak آینده پژوهی
معاون پژوهشی وزیر علوم تاكید كرد

لزوم هم افزایی حوزه های انتظامی و علمی برای مقابله با تخلفات علمی

لزوم هم افزایی حوزه های انتظامی و علمی برای مقابله با تخلفات علمی

آجاک: معاون پژوهشی وزیر علوم با بیان اینکه نیازهای قانونی برای مقابله با تخلفات پژوهشی وجود دارد، بر ایجاد هم افزایی بین حوزه های انتظامی و علمی تصریح کرد و اظهار داشت: این موضوعات حتماً باید در بخش های مختلف دانشگاه ها و پژوهشگاه ها پیگیری شود.دکتر پیمان صالحی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت بحث اخلاق در پژوهش، اظهار داشت: تمام نیازهای قانونی برای مقابله با تخلفات پژوهشی و علمی موجود است و مسؤلان دوران قبل این نیازهای قانونی را رفع کرده اند و هم اکنون ما فقط باید به دنبال اجرای این قوانین باشیم.

وی ضمن تاکید بر ایجاد هم افزایی بین حوزه های انتظامی و علمی، بر اهمیت این مورد تاکید و اظهار نمود: این موضوعات حتما باید در بخش های مختلف دانشگاه ها و پژوهشگاه ها پیگیری شود.

معاون پژوهشی وزیر علوم ضمن اشاره به یکی از ماده واحده های موجود در قانون پیشگیری و مقابله با تخلفات علمی، اظهار داشت: هر فعالیت علمی پژوهشی مانند رساله، مقاله، رساله، طرح و... که صورت گیرد و فردی که هیچ مسئولیتی در انجام آن نداشته، از مواهب آن استفاده نماید، پیگرد قانونی دارد.

صالحی اظهار نمود: ما به جد می خواهیم در این مورد ورود نماییم و می خواهیم با همکاری مراجع قضایی و انتظامی، به این وضعیت رسیدگی نماییم.

منبع:

1401/04/07
09:31:29
0.0 /5
335
تگها: پژوهش
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵