آجاک - acak آینده پژوهی
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور خبر داد

ریل گذاری جدید دانشگاه برای عرضه توانمندی های دانشجویان، دانش آموختگان و اساتید

ریل گذاری جدید دانشگاه برای عرضه توانمندی های دانشجویان، دانش آموختگان و اساتید

به گزارش آجاك معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور با عنوان اینكه جشنواره دستاوردهای این دانشگاه هر ساله این فرصت را فراهم می آورد كه بخشی از توانمندی های دانشگاه پیام نور معرفی شود، اضافه كرد: یكی از كارهای اساسی كه حوزه معاونت پژوهشی و فناوری در دو سه سال گذشته در اولویت خود قرار داده، ریل گذاری لازم برای عرضه توانمندی ها و خلاقیت های دانشجویان ودانش آموختگان و اساتید بوده است.


به گزارش آجاك به نقل از ایسنا، دكتر محمدعلی كریمی امروز دراختتامیه جشنواره دستاوردهای دانشگاه پیام نور ضمن بیان این مطلب اضافه كرد: انجمن های كارآفرینی كه به همت معاونت فرهنگی در استانها شكل گرفته در كنار مجموعه پژوهش و فناوری اقدامات گسترده ای را انجام خواهد داد و با عنایت به قرارداد همكاری با معاونت توسعه روستایی، اعتبارات قابل توجهی در این عرصه به دانشجویانی كه دارای ایده در حوزه كارآفرینی و اشتغال هستند اختصاص خواهد یافت.
وی از شكل گیری مراكز نوآوری صنایع خلاق اطلاع داد و اظهار داشت: با عملیاتی شدن این مراكز كه بزودی با حضور معاونت ریاست جمهوری محقق خواهد شد، هر آنچه كه برای شركت های دانش بنیان اتفاق افتاده در حوزه هایتك، در حوزه خلاقیت هم اتفاق خواهد افتاد و دانشجویان در تمامی رشته های فنی و مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم پایه از همه حمایت ها و تسهیلات برخوردار می شوند.
وی با عنوان اینكه محوریت این كار فقط دانشگاه پیام نور است، اضافه كرد: این حمایت فقط مختص دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه پیام نور نیست بلكه كل كشور را پوشش خواهد داد اما محوریت كار دانشگاه پیام نور است.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور همینطور به امضای تفاهم نامه با بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی اشاره نمود و اظهار داشت: طبق این تفاهم نامه مقرر است فناوری های نو در كنار حوزه فرهنگ قرار گیرد و محوریت این فعالیت هم در دانشگاه پیام نور خواهد بود.
دكتر كریمی تصریح كرد: این یك فرصت استثنایی است كه با راه اندازی دفاتر و مراكز بنیاد در تمامی استانها، هر كس خلاقیتی در حوزه فرهنگی دارد می تواند آنجا عرضه نماید و از حمایت های نه تنها داخلی و بلكه بین الملی در حوزه تجاری سازی برخوردار شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، او در آخر خاطرنشان كرد: دانشگاه پیام نور تمام هم و غمش این است كه با سرعت به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم حركت نماید.
منبع:

1398/11/22
15:47:50
5.0 /5
3444
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی