آجاک - acak آینده پژوهی

ساخت چرخ دنده های دقیق و گلوگاهی با محصول ایران ساخت میسر شد

ساخت چرخ دنده های دقیق و گلوگاهی با محصول ایران ساخت میسر شد

یک شرکت دانش بنیان موفق شد دستگاهی را برای ساخت و سنگ زنی انواع چرخ دنده ها و پروفیل ها طراحی و تولید نماید.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، سهراب یوسفی نژاد مدیرعامل شرکت دانش بنیان فن محوران پرتو با اعلان اینکه قطعات مختلفی با دستگاه سی ان سی سنگ زنی پنج محور پروفیل برای صنایع مختلف ایجاد می شود، اظهار داشت: تا حالا ۲ دستگاه سنگ زنی پنج محور پروفیل بمنظور سنگ زنی انواع چرخ دنده های دقیق و پروفیل های مارپیچ طراحی و تولید شده است.
وی با اعلان اینکه خروجی محصولات یا خدمات دستگاه سنگ زنی پنج محور پروفیل در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، اضافه کرد: از قابلیت های این محصول می توان ایجاد پروفیل های مختلف بر روی سنگ به روش سی ان سی بدون نیز به مکانیزم های پیچیده حرکتی را نام برد.
وی افزود: این محصول می تواند پروفیل های مختلف روی ابزار ساینده بدون نیاز به مکانیزم های پیچیده بوجود آورد و همین طور قابلیت تغییر ابعاد و مشخصات چرخ دنده ها با تغییر پارامترهای ورودی توسط کاربر و جبران سازی خطاهای ساختی در پروفیل به روش اتوماتیک را نیز دارد.
یوسفی نژاد اظهار داشت: تعدادی از انواع چرخ دنده ها را فقط با این دستگاه می توان ساخت و تا حالا قطعات وارداتی مانند چرخ دنده های انواع پمپ ها با این دستگاه تولید شده است. این محصول نمونه داخلی دیگری ندارد و نمونه های وارداتی به سبب قیمت بسیار بالا در داخل کشور محدود هستند. هم اکنون در این شرکت ۱۳ نفر بصورت مستقیم و هفت نفر بصورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان فن محوران پرتو با اعلان اینکه حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت های دانش بنیان مفید بوده است، ابراز امیدواری کرد که این حمایت ها ادامه داشته باشد و تسهیلات بصورت وام بیشتر شود.

1401/03/25
23:58:54
0.0 /5
407
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی