آجاک - acak آینده پژوهی
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت:

اقلام دارویی در نسخه پزشکان ایرانی زیاد است

اقلام دارویی در نسخه پزشکان ایرانی زیاد است

به گزارش آجاک معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که اقلام دارویی در نسخه پزشکان ایرانی زیاد است، اظهار داشت: نسخه پزشکان در دنیا بصورت میانگین شامل یک یا 2 قلم دارو است؛ اما در ایران در هر برگ نسخه، چهار تا پنج قلم دارو تجویز می شود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، اظهار نمود: در فرهنگ ما هر چه دارو بیشتر نوشته شود، در انظار مردم پزشک حاذق تر است که این فرهنگِ اشتباه باید اصلاح گردد.
وی ادامه داد: ایران از نظر مرجعیت علمی و ارجاع جایگاه قابل توجهی دارد و در تولید دانش جایگاه نخست را در منطقه و رتبه شانزدهم را در جهان به خود مختص کرده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ضمن اشاره به شیوع کرونا، افزود: این بیماری و مشکلات ناشی از آن نشان داد که کشورهای مختلف باید در زمینه سلامت با یکدیگر همکاری داشته باشند و در این حوزه لازم است شبکه های تحقیقاتی با کشورهای مختلف ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه در دوران همه گیری کرونا آمار فوت شدگان ناشی از این بیماری در کشور به ۷۰۰ مورد در روز رسید، اظهار نمود: با توسعه تحقیقات بود که دانشمندان ما موفق به تولید واکسن شدند.
دکتر پناهی اظهار داشت: یکی دیگر از دغدغه های ما بحث جوانی جمعیت و خانواده است که در این خصوص قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت به ریاست وزیر بهداشت تشکیل و مسئولیت ها تفویض شده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تصریح کرد: فرهنگ "فرزند کمتر، زندگی بهتر" ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد و همه دستگاه ها در از بین بردن این فرهنگ غلط موظف می باشند.
منبع:

1401/03/24
08:46:09
0.0 /5
461
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی