آجاک - acak آینده پژوهی
در گفت وگو با آجاك؛

جزئیات پذیرش پزشك پژوهشگر از طرف وزارت بهداشت اعلام گردید

جزئیات پذیرش پزشك پژوهشگر از طرف وزارت بهداشت اعلام گردید

آجاك: رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی جزئیات پذیرش پزشك پژوهشگر در دانشگاه های علوم پزشكی را تشریح نمود و اظهار داشت: تابحال 45 داوطلب از این طریق جذب دانشگاه ها شده اند.


دكتر آبتین حیدرزاده در گفت و گو با ایسنا، به جزئیات پذیرش پزشك پژوهشگر در دانشگاه های علوم پزشكی كشور اشاره و اظهار نمود: برنامه پزشك پژوهشگر بالاترین فرصت تحصیلی آموزش عالی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بوده كه به پزشكان و دندان پزشكان برتر تعلق می گیرد. در واقع این برنامه با هدف رشد آكادمیك در امتداد حمایت و كاستن از روند مهاجرت نخبگان پزشكی و دندان پزشكی به خارج از كشور طراحی و تدوین شده است.
ایشان سپس اشاره كرد: برنامه فوق بالاترین فرصت تحصیلی آموزش عالی در وزارت بهداشت است كه به پزشكان و دندان پزشكان برتر تعلق می گیرد تا علاوه بر تحصیل در مقاطع بالینی تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ در یك زمینه خاص تخصصی در رابطه با رشته بالینی خود نیز آموزش دیده و مدرك PHD را كسب كنند.
دكتر حیدرزاده تاكید كرد: برنامه پزشك پژوهشگر مقطع جدید دانشگاهی نبوده و كریكولوم آموزشی آن عملا تلفیقی از محتوای دوره تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیب بالینی بعلاوه دوره دكتری تخصصی پژوهشی (Phd by Research) است.
رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی اظهار داشت: بخشنامه پزشك پژوهشگر برمبنای توافقنامه اجرای برنامه پذیرش پزشك پژوهشگر میان وزیر بهداشت و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تدوین شده و طبق آن مراكز واجد شرایط برای میزبانی برنامه و افراد واجد شرایط برای ورود به برنامه بعنوان دستیار پزشك پژوهشگر انتخاب می شوند و این برنامه كه از سال ۹۳ اجرایی شده است، تابحال ۴۵ نفر پذیرش گرفته است.
دكتر حیدرزاده به مراحل پذیرش داوطلبان پزشك پژوهشگر اشاره نمود و اظهار داشت: توانایی های بالقوه در رهبری، تحقیق و آموزش نوآوری، تفكر انتقادی و تحلیلی، داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی، داشتن دانشنامه دكترای حرفه ای، پزشكی یا دندان پزشكی در یكی از دانشگاه های معتبر داخل یا خارج از كشور، كسب حداقل معدل ۱۶ در دكترای حرفه ای، شركت در آزمون دستیاری تخصصی یا فوق تخصصی و كسب حداقل ۹۰ درصد حدنصاب رشته محل، كسب موافقت و نیاز دانشگاه و مراكز تحقیقاتی مورد تأیید معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت از مهمترین این شرایط است.
او در آخر تاكید كرد: انتخاب داوطلبان برای پذیرش در پزشكی پژوهشگر برمبنای معدل كل محاسبه شده برای هر داوطلب و رأی نهایی اعضای كمیته مصاحبه كننده صورت می گیرد. در واقع دعوت از متقاضیان برای مصاحبه ای ساختارمند توسط اعضای كمیته ۹ نفره در صورت احراز شرایط ورود به برنامه پزشك پژوهشگر انجام می گیرد و البته جزئیات انتخاب داوطلبان و شرایط ورود بوسیله مركز سنجش و آموزش كشور اعلام خواهد شد.
منبع:

1398/11/18
14:50:57
5.0 /5
3631
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی