آجاک - acak آینده پژوهی

ساخت انسان های دیجیتالی با قابلیت انجام حرکات ترکیبی پیچیده

ساخت انسان های دیجیتالی با قابلیت انجام حرکات ترکیبی پیچیده

آجاک: پژوهشگران چارچوب نرم افزاری موسوم به متن باز میوسوئیت (MyoSuite) را ساخته اند که مدلهای حرکتی عضلانی اسکلتی پیشرفته را با هوش مصنوعی ترکیب می کند. میوسوئیت می تواند در کاهش طراحی ها برای درمان اسکلت خارجی به کمک ربات ها بیاید و نیاز به آزمایش روی مدلهای واقعی را برطرف کند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه علمی tech xplore، این مدلهای دیجیتالی که در آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی متا (فیس بوک) در آمریکا و در آزمایشگاه مهندسی و مدل سازی نورومکانیکال دانشگاه توئنت در هلند به سرپرستی پروفسور ماسیمو سارتوری تولید شده اند، می توانند انجام حرکات ترکیبی و تعامل با ربات های کمکی را بیاموزند.
اکنون، مدل سازی و شبیه سازی برای تکنولوژی های سلامت انسان همان اندازه اهمیت دارند که برای پیشرفت صنعت خودروی مدرن اهمیت داشته اند. پروفسور ماسیمو سارتوری می گوید: اگر امکان داشت نتیجه درمان رباتیک را از قبل پیش بینی نماییم، می توانستیم آنرا برای بیمار بهینه سازی نماییم و یک درمان واقعا شخصی سازی شده و مقرون به صرفه را ارائه دهیم.
میوسوئیت از شبیه سازی هم زمان سیستم های عضلانی اسکلتی مجهز به هوش مصنوعی که از نظر فیزیکی در تعامل با ربات های کمکی مانند اسکلت خارجی هستند، حمایت می کند.
با میوسوئیت می توانید پدیده های بیولوژیکی همچون خستگی عضلانی، سارکوپنی عضلانی، پارگی تاندون و ترمیم را شبیه سازی کنید. علاوه بر این، می توانید شبیه سازی کنید که چگونه ربات های کمکی طراحی و کنترل می شوند تا بعد از بروز این مشکلات، وضعیت را به حال اول برگردانند.
به دلیل صحت فیزیولوژیکی مدلهای عصبی و عضلانی ما و واقع گرایی فیزیکی شبیه سازی هایمان، رفتارهای انجام شده با هوش مصنوعی واقع بینانه است.
میوسوئیت می تواند در کاهش سیکل های تکراری طراحی درمان های اسکلت خارجی به کمک ربات ها مسیرهای جدیدی را باز کند. بدون آنها به آزمایش های طولانی مدت روی مدلهای واقعی نیاز داریم.
پروفسور سارتوری می افزاید: امیدواریم خصوصیات متنوعی که در قالب نرم افزاری ما تقویت می شوند، برای فهم سیستم های نورومکانیکالی که با عامل های رباتیک مصنوعی در تعامل هستند، فرصت های جدیدی را پدید آورد.منبع:

1401/03/09
21:34:10
0.0 /5
457
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان آجاك
آجاک : آینده پژوهی