آجاک - acak آینده پژوهی
كمبود بودجه پژوهش در دانشگاه ها؛ خودكفایی یا از دست رفتن فرصت؟!،

تبعات افزایش حقوق در بودجه پژوهش دانشگاه شریف!

تبعات افزایش حقوق در بودجه پژوهش دانشگاه شریف!

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه سال جاری افزایش حقوق و مشخص نشدن محل پرداخت آن سبب ایجاد مشکلاتی شده است، اظهار داشت: سال جاری استنثنا است و ان شاءالله بزودی مسؤلان تدبیری می اندیشند.دکتر حسن حدادپور در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت بودجه پژوهشی دانشگاه ها توضیح داد: سرفصل بودجه دانشگاه ها به صورت معمول از قبل مشخص می شود، ولی سال قبل بحث افزایش حقوق ها تغییراتی را ایجاد کرد. منبع افزایش حقوق به صورت شفاف مشخص نشده بود و این سبب شد که دانشگاه ها بودجه را دریافت کنند؛ ولی عملاً این پول باید جای دیگری هزینه شود.

وی با بیان اینکه دولت باید برای این مشکل تمهیدی بیندیشد، اظهار داشت: رئیس جمهور در جلسه ای که در ماه رمضان خدمتشان بودیم، قول دادند که به این حوزه کمک خوبی انجام دهند تا این مشکلات کم شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: این مشکل، در ارتباط با سال جاری است. چون محل افزایش حقوق ها در بودجه تعیین نشده بود؛ ولی به صورت معمول بودجه پژوهشی به این شکل است که هر سال دانشگاه ها نیازهای پژوهشی خویش را اعلام می کنند، بر مبنای آن مصوبه ای می گیرند و طبق آن جلو می روند. سال جاری استنثنا است و انشالله بزودی مسؤلان تدبیری می اندیشند.

حدادپور در مورد وضعیت اعتبارات بخش فناوری، توضیح داد: بخش فناوری مثل پارک علم و فناوری و... هم مانند بخش پژوهش از سال قبل برنامه های خویش را مشخص می کنند و به علت اینکه معمولا این بخش در ارتباط با آماده سازی زیرساخت برای شرکت ها است، به شکلی بحث های زیرساختی دیده می شود. شرکت ها بعداً مستقر می شوند و فعالیت هایشان را انجام می دهند.

وی گسترش ناحیه نوآوری شریف را بعنوان برنامه جدید این مجموعه معرفی نمود و اظهار داشت: ما به دنبال گسترش فضاهایی در ناحیه نوآوری هستیم و فعلا درحال تهیه برنامه های آن هستیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به اینکه آیا در ناحیه نوآوری، شرکت ها مستقر می شوند؟، توضیح داد: بخشی از ناحیه نوآوری متعلق به دانشگاه است و بخشی از آن متعلق مردم است و همین که مردم متوجه می شوند که چنین ناحیه ای وجود دارد، شرکت ها می آیند خانه های آن جا را می خرند و تبدیل به شرکت می کنند تا در اطراف شریف باشند.
1401/03/08
23:02:42
0.0 /5
599
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی