آجاک - acak آینده پژوهی

تاكسی پرنده تویوتا

تاكسی پرنده تویوتا

آجاك: كمپانی تویوتا به همراه شركت Joby Aviation قصد ساخت تاكسی پرنده را دارد.Joby Aviation یك شركت هوایی كه بیشتر از یك دهه است در ساخت هواپیماهای برقی فعالیت دارد، اخیرا یك پروژه ۵۹۰ میلیون دلاری را با شریك جدید خود شروع كرد. شركت تویوتا با Joby Aviation برای ساخت یك سازه هوایی كه بتواند به صورت عمودی از زمین بلند (VTOL) شود همكاری خواهدنمود. JoeBen Bevirt كسی است كه در سال ۲۰۰۹ این كمپانی را شروع كرد و تا سال ۲۰۱۸ به صورت گمنام به فعالیت خود ادامه داد. از آن پس با سرمایه های بدست آمده از شركت هایی چون تویوتا و اینتل یك نمونه اولیه از تاكسی هوایی را تولید و آنرا در پایگاه هوایی مخصوص خود آزمایش كرد. برخلاف سایر شركتهای تولید كننده VTOL برقی، Joby كارهای خودرا به صورت محرمانه انجام میداد تا آنكه به خواسته شركت تویوتا بعضی از اطلاعات مربوط به آنرا نشر داد.

این هواپیما تمام برقی دارای ۶ موتور و ۵ صندلی است كه می تواند مانند یك هلیكوپتر به صورت عمودی از زمین بلند و سپس با چرخش موتورها به سمت جلو حركت نماید. این هواپیما می تواند با یكبار شارژ ۲۴۰ كیلومتر را طی نماید و به بیشینه سرعت ۳۲۲ كیلومتر بر ساعت می رسد. همین طور از یك هواپیما معمولی ۱۰۰ برابر آرامتر است. بگفته Bevirt، ما می خواهیم تا با این سیستم جدید حمل و نقل زندگی روزمره شما را با همان قیمت و ایمن تر نماییم.

Joby معتقد می باشد همكاری آنها با شركت تویوتا موجب می شود تا سریعتر از سایر كمپانی ها بتوانند این هواپیما را وارد بازار كنند. آنها همین طور اخیرا قراردادی با شركت Uber تنظیم كردند كه طی این قرارداد تامین هواپیماها از طرف این شركت و كنترل ترافیك هوایی از طرف Uber خواهد بود.
با این حال همچنان معین نمی باشد كه این هواپیما یك سیستم حمل و نقل برای همگان خواهد بود یا فقط برای افراد بسیار ثروتمند تا بتوانند از ترافیك های سنگین فرار كنند. theverge.com ۲۱۲۱


منبع:

1398/11/13
08:22:49
5.0 /5
3707
تگها: سیستم , شركت
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی