آجاک - acak آینده پژوهی

شروع فعالیت سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرائی

شروع فعالیت سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرائی

آجاک: قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از راه اندازی سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرائی کشور» آگاهی داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، ناصر باقری مقدم به تصویب بخشنامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه های اجرائی در هیات وزیران در اسفندماه ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: این بخشنامه که به پیشنهاد مشترک بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی کشور تصویب شده تمامی دستگاه های اجرائی را به جذب و نگهداشت استعدادهای برتر و نخبه مکلف کرده است.
وی افزود: بدین جهت و بمنظور شناسایی نخبگان و مستعدان برتر در حوزه های تخصصی، نظام اداری و حکمرانی که مشتاق جذب و اشتغال در کارهای اجرائی هستند، سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرائی کشور» در بنیاد ملی نخبگان به راه افتاده است.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات عالی کشور و دانشجویان سال آخر تحصیل می توانند جهت استفاده از این تسهیلات از امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه تا ۱۰ خرداد ماه (در فراخوان اول) جهت تشکیل و یا تکمیل پرونده و ثبت درخواست به سامانه سینا به آدرس https: //sina.bmn.ir/ مراجعه و اطلاعات خودرا در این سامانه بارگذاری کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، باقری مقدم افزود: بعد از بررسی اولیه اطلاعات افراد، پرونده متقاضی به کارگروه تخصصی مربوطه ارسال می شود و درصورت تایید، بر طبق تخصص و توانمندی داوطلبان و همین طور نیاز دستگاه های اجرائی، متقاضیان شناسایی شده بعد از طی دوره های توانمندسازی توسط سازمان امور اداری و استخدامی به دستگاهها معرفی می گردند.
وی ادامه داد: همین طور به به زودی امکان رصد چگونگی جذب و بکارگیری نخبگان در دستگاه های اجرائی کشور بر روی پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان به آدرس bmn.ir فراهم شده و این بنیاد بنا دارد با ارائه گزارش های منظم، آخرین آمار اشتغال نخبگان در کشور، بر طبق این مصوبه را به اطلاع مردم و مسئولین برساند.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ابراز امیدواری کرد: اجرائی سازی این مصوبه با ارائه سازوکار شفاف و قابل اجرا، علاوه بر ایجاد امکان اشتغال برای نخبگان و مستعدان برتر، گامی باشد در امتداد حل مشکلات دستگاه های اجرائی که به حل مسایل واقعی توسط نخبگان و مدیریت تحولات کشور توسط این افراد منتج شود.


منبع:

1401/02/27
11:48:29
0.0 /5
469
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی