آجاک - acak آینده پژوهی

افتتاح یازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲

افتتاح یازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲

به گزارش آجاک یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) با حضور ۴۰۰ استارتاپ و شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس افتتاح شد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، نمایشگاه اینوتکس یک رویداد منحصر به فرد در اکوسیستم نوآوری و فناوری در ایران است که هر ساله توسط پارک فناوری پردیس و با حضور کارآفرینان و صاحب نظران مطرح حوزه علم و فناوری برگزار می گردد.
هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه اینوتکس تلاقی سه ترند برتر زیست بوم نوآوری و فناوری؛ از سرمایه گذاری بر روی ایده ها و استارتاپ ها گرفته تا افزایش همکاری و مشارکت و هم گفت و گو و شبکه سازی میان بازیگران اصلی است.
یازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ بامداد امروز (سه شنبه) شروع به کار کرد و تا ۲۳ اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس ادامه دارد.
این نمایشگاه در فضایی به وسعت پنج هزار متر و با حضور حدود ۴۰۰ شرکت دانش بنیان و صنعتی داخلی، استارتاپ، شتاب دهنده، شرکت فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد برگزار شده که جدید ترین محصولات و خدمات فناورانه به بازدیدکننده های حضوری و برخط ارائه می شود.
اینوتکس حالا به بستری برای عرضه نوآوری و فناوری، تبادل دانش فنی و فناوری و هم مشارکت میان شرکت ها و سرمایه گذاران داخلی و بین المللی تبدیل گشته است؛ بگونه ای که در طول برگزاری ۱۰ دوره گذشته در مجموع بیشتر از ۲ هزار و ۲۵۰ شرکت و استارتاپ ایرانی و خارجی بعنوان غرفه دار در این نمایشگاه حضور داشتند و بیشتر از ۸۰ هزار نفر هم از این نمایشگاه بازدید کردند.
اینوتکس صرفاً یک نمایشگاه نیست؛ بلکه هر ساله به منظور توسعه مشارکت و همکاریهای فناورانه، تشویق جوانان به کارآفرینی و هم فرهنگسازی سرمایه گذاری در حوزه های نوآورانه، رویدادها و بخش های جانبی گوناگونی در کنار این نمایشگاه برگزار می گردد.
امسال هم در این نمایشگاه بخش های جانبی و رویدادهای متنوعی از قبیل Pitch INOTEX رقابت استارتاپ ها در ITJ شهر مختلف در حضور سرمایه گذاران و امتیازدهی به آنان توسط داوران و رقابت فینال همزمان با نمایشگاه که رقابت نهایی در ایام نمایشگاه برگزار می شود
ایستگاه آینده Nextation : (گفت و گو درمورد جدید ترین فناوری ها همچون اینترنت اشیا، ساخت پیشرفته، علوم شناختی، مهندسی اقلیم متاورس و... که زندگی انسان ها و کسب و کارها را در آیندهای نزدیک متحول خواهند کرد؛
استیج اینوتکس برگزاری سخنرانی ها، ارائه داستان های موفقیت و شکست استارتاپ ها، رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه (ریورس پیچ) ؛ معرفی نیازهای معدنی، نفت و مواد غذایی و معرفی حکمرانی دانش بنیان ؛ گفت و گو در مورد حکمرانی دانش بنیان ها در ایران ومقایسه آن با نمونه موفق جهان در مدت ۴ روز برگزاری نمایشگاه در نظر گرفته شده است.
نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ پس از ظهر امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس و تعدادی از فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری کشور رسما افتتاح می شود.


1401/02/20
23:18:45
0.0 /5
551
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی